Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
وزارت احیاء و انکشاف دهات از کارمندان کتاب خوان اش تقدیر کرد |

وزارت احیاء و انکشاف دهات از کارمندان کتاب خوان اش تقدیر کرد

۲۵ میزان ۱۳۹۶ هشدار

ریاست انستیتوت انکشاف دهات جهت بالا بردن سطح دانش کارمندان دولتی به روز دوشنبه نمایشگاه کتاب را در وزارت احیا و انکشاف دهات برگزار کرد. مجیب الرحمن کریمی سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان در مراسم افتتاح این نمایشگاه، کتاب را رمز موفقیت کشورهای انکشاف یافته خواند و از برگزاری این نمایشگاه ابراز خرسندی کرد.

به گفته آقای کریمی اما نسل کنونی مردم افغانستان را قربانیانی خواند که با قربانی دادن شان آینده بهتر  نسل جدید را تضمین می‌کنند.

نذیر احمد فرهنگ مسوول ارشد تکثیر معلومات وزارت احیا و انکشاف دهات، هدف برگزاری این نمایش‌گاه را ترویج فرهنگ کتابخوانی خواند و افزود: “کارمندان وزارت‌خانه‌ها زمانی می‌توانند خدمات بهتر برای مردم ارائه کنند که اگاهی بیشتر داشته باشند و اگاهی وقتی به وجود می‌آید که افراد مطالعه آزاد داشته باشند.”

به باور او تمامی کارمندان یک اداره باید یاد بیاموزند تا با کتاب ارتباط خوب و استوار برقرار کنند و در بخش‌های مختلف آگاهی کافی داشته باشند تا در توسعه افغانستان سهم موثر داشته باشند.

وزارت احیا و انکشاف دهات در این نمایشگاه از سه تن از کارمندان فعال این وزارت در بخش کتاب خوانی تقدیر کرد. کارمندانی که در طول یک‌سال گذشته بیشترین مطالعه را داشته اند.

 منصوره محبی ۲۴ ساله دانشجوی رشته جامعه شناسی یک تن از افرادی بود که در این برنامه از او تقدیر شد. خانم محبی مطالعه کردن را یک راه حل مناسب برای رشد و پیشرفت افغانستان می‌داند. او می‌گوید با مطالعه کتاب در بخش‌های مختلف، سطح آگاهی‌اش را افزایش داده و اکنون مطالعه کتاب برایش کار لذت بخش است.

خانم محبی افزود: “در هر کشوری باشیم نیاز به پشتوانه علمی داریم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم. از تمام هم وطنانم می‌خواهم تا وقت‌شان را بیهوده ضایع نکنند و حداقل مدت بیست دقیقه در روز مطالعه کنند”.

سایره آدینه دیگر کارمند وزارت احیا و انکشاف دهات، برگزاری نمایشگاه کتاب را یک اقدام نیک خواند و از بی اهمیت بودن فرهنگ مطالعه در افغانستان ابراز تاسف کرد. به باور او اکثریت مردم افغانستان از مطالعه فاصله دارند و هیچ ارزشی برای خواندن کتاب قایل نیستند.

سایره نیز برگزاری نمایشگاه را برای رشد فرهنگ مطالعه مفید می‌داند و می‌گوید: “قبل از برگزاری نمایش‌گاه کتاب در وزارت احیا و انکشاف دهات تعداد مراجعه کنندگان بسیار اندک بود و عده زیادی حتا اطلاعی از کتاب‌خانه‌های موجود در این وزارت نداشتند. اما پس از برگزاری نمایشگاه کتاب سال گذشته، اکنون تعداد مراجعه کنندگان بیشتر شده اند.”

حبیب بهزاد دیگر کارمند نخبه و کتاب‌خوان وزارت انکشاف دهات بود که در نمایشگاه کتاب امروز از او تقدیر شد.  او می‌گوید که بیش از نیمی از کتاب های مورد نیازش را از کتاب خانه ریاست انستیتوت انکشاف دهات، دریافت کرده است. بهزاد می‌گوید برای گسترش فرهنگ مطالعه بر علاوه داشتن کتابخانه مجهز، راه اندازی وب‌سایت حرفه‌ای آموزشی برای کارکنان سازمان‌ها و اداره‌ها نیز ضروری است.

نرگس میرزایی و مرسل دهاتی به این نمایشگاه سری زده است و عکس های نیز از این نمایشگاه گرفته که در ادامه می توانید آنرا ببینید.

هم رسانی