Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
یک استاد دانشگاه خصوصی دانش در پروان، پیش از انجام حمله تروریستی بازداشت شد |

یک استاد دانشگاه خصوصی دانش در پروان، پیش از انجام حمله تروریستی بازداشت شد

۱۵ عقرب ۱۳۹۶ هشدار

یک استاد دانشگاه خصوصی دانش در ولایت پروان، پیش از این که موفق شود حمله تروریستی در این ولایت انجام دهد، بازداشت شد. نام فرد بازداشت شده حسیب الله است و استاد مضمون دینی در دانشگاه خصوصی دانش در ولایت پروان بوده است.

پولیس پروان می‌گوید که این انتحار کننده را همراه با مواد انفجاری‌اش که با ریموت کنترول عیار شده بود، از قریه تاغمه در ولسوالی سالنگ بازداشت کرده است. فرمانده پولیس پروان گفته حسیب الله مواد انفجاری را در یک کارتن جا سازی کرده بود و با موتر سایکل انتقال می‌داد که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

فرهاد هاشمی سرپرست مدیریت جنایی پولیس پروان به هشدار می‌گوید، حسیب الله استاد دانشگاه خصوصی دانش واز باشنده گان ولسوالی سید خیل ولایت پروان است. آقای هاشمی همچنان می‌گوید، این فرد مواد انفجاری را در موترسایکل همراه خود جاسازی کرده بود و می‌خواست یکی از نقاط مزدحم در شهر چاریکار را هدف قرار دهد، اما پیش از رسیدن به هدف در ولسوالی سالنگ دست‌گیر شد.

سرپرست مدیرت جنایی فرماندهی پولیس پروان می‌افزاید که یک تن دیگر نیز به اتهام دست داشتن در این قضیه از سوی پولیس بازداشت شده است.

حسیب الله در دانشگاه خصوصی دانش استاد ثقافت بوده است. مواد انفجاری به دست آمده، شامل سه فیر مرمی هاوان عیار شده با ریموت کنترول بوده است.

رابطه داشتن استادان دانشگاه با گروه های تروریستی در افغانستان حرف تازه‌ای نیست. پیش از این امنیت ملی یک استاد شرعیات دانشگاه کابل را به جرم ارتباط با گروه داعش بازداشت کرده بود که پس از چند روز دوباره رها گردید.

در ولایت ننگرهار بارها دانشجویان و استادان دانشگاه مرکزی این ولایت، بیرق‌های طالبان و گروه داعش را بالا کرده اند.

ولایت پروان، از ولایت های نا امن به ویژه در سال‌های اخیر است و طالبان در نقاط مختلف این ولایت حضور گسترده دارند. همین چند روز پیش، گروه طالبان در دره غوربند، برای چند روز دره فندقستان این منطقه را سقوط دادند و چندین سرباز را کشتند.

ولسوالی‌های شنوار، سیاه‌گرد، شیخ علی، سیدخیل و بگرام، بارها شاهد گرفتاری‌ها و حملات انتحاری و گروهی طالبان بوده اند که همه باشندگان همین ولایت بودند.

پروان در شمال کابل و دروازه شمالی پایتخت است. حضور گروه‌های تروریستی در این ولایت، نشان از گسترده بودن قدرت طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی است.

اما به نظر می‌رسد، گرایش استادان دانشگاه به حملات انتحاری و تروریستی، بیشتر از هر چیزی دیگر می‌تواند برای آینده افغانستان و نسل جدید در این کشور خطرناک باشد.

رمضان کاظمی 

هم رسانی