در بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۸ جنگ‌جوی طالبان کشته شدند

۸ قوس ۱۳۹۶ هشدار

نیروهای امنیتی افغانستان در بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۸ جنگ‌جوی گروه تروریستی طالب را کشته‌اند. در یک اعلامیه خبری امنیت‌ملی آمده‌است که نیروهای امنیتی افغانستان، ۲۱ جنگ‌جوی دیگر این گروه را زخمی ساخته و ۹ عضو این گروه را بازداشت نیز کرده‌اند.

در اعلامیه هم‌چنان آمده‌است که یک عضو گروه‌داعش، یک عضو شبکه حقانی، دو اختطاف کننده و ۹ فرد مشکوک نیز در این عملیات‌ها باز داشت شده‌اند.

در این عملیات‌، ۴ میل سلاح، ۱۲ کیلوگرام مواد مخدر نیز کشف و به دست آمده‌است. بر علاوه، دو قرارگاه گروه طالبان، ۲ میل سلاح، ۱۵ موتر و ۴ موترسایکل مربوط به گروه‌های تروریستی تخریب و نابود شده‌است.

بر اساس خبرنامه امنیت ملی، در بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۲ عملیات در ۱۳ ولایت افغانستان اجرا شده‌اند. این عملیات‌، شامل ۸ عملیات خاص نیروهای امنیت ملی، ۵ عملیات هوایی و ۹ عملیات مشترک بوده‌اند.

روز گذشته نیز امنیت‌ملی گفته بود که نیروهای‌امنیتی افغانستان، ۴۰ طالب و ۷ جنگ‌جوی شبکه حقانی را کشته‌اند. امنیت‌ملی هم‌چنان گفته بود که ۹ جنگ‌جوی طالب را زخمی کرده و ۱۸ نفر دیگر شان بازداشت نموده‌اند.

در خبرنامه ریاست امنیت‌ملی آمده‌بود، ۶ عضو گروه‌های تروریستی خارجی و ۳۴ فرد مشکوکِ دیگر نیز، در این عملیات‌ بازداشت شده‌اند.

هم رسانی