یازده شهروند چچنی در ولایت لوگر بازداشت شدند

۹ قوس ۱۳۹۶ هشدار

مقام‌های محلی ولایت لوگر می‌گویند، که یازده شهروند چچنی را در ولسوالی ازره این ولایت بازداشت کرده اند.

ولسوالی ازره در مرز با پاکستان قرار دارد و یکی از ولسوالی‌های به شدت ناامن و پناه گاه اصلی گروه‌های تروریستی، طالب، شبکه حقانی و داعش در این ولایت می‌باشد.

دفتر والی هلمند گفته است که شمار این افراد چهار نفر بوده اند، اما سه نفر از آنها توانسته اند از چنگ نیروهای امنیتی فرار کنند. در میان این افراد، چهار کودک و سه زن نیز شامل اند.

پولیس لوگر می‌گوید، احتمالن این افراد از ولسوالی ننگرهار به ولایت لوگر آمده باشند، اما هنوز دقیق مشخص نیست و احتمال این که از پاکستان به تازگی وارد افغانستان شده باشد نیز وجود دارد. این افراد پس از یک درگیری مسلحانه با پولیس بازداشت شده و سه تن آنها نیز فرار کرده اند.

پولیس لوگر هنوز عضویت این گروه را به کدام گروه تروریستی خاص تأیید نمی‌کند، اما می‌گوید این افراد از جمله تروریستان خارجی‌اند که در نقاط مختلف افغانستان از جمله در ولایت لوگر حضور دارند و با دولت افغانستان می‌جنگند.

بر علاوه لوگر، در ولایت های میدان وردک، غزنی، زابل، ننگرهار، کنر، فاریاب و قسمت‌های از بدخشان جنگ‌جویان و تروریستان خارجی حضور دارند که با دولت افغانستان در جنگ‌اند و گاهی اقدام به گروگان‌گیری نیز می‌کنند.

دولت افغانستان شمار گروه‌های تروریستی در افغانستان را بیشتر از ۲۰ گروه می دانند که شماری زیاد آنها به گفتۀ مقام‌های دولتی، تروریستان خارجی اند.

هم رسانی