در چهل‌وهشت ساعت گذشته، ۱۱۷ جنگ‌جوی طالب، داعش و شبکه حقانی کشته شدند

۱۱ قوس ۱۳۹۶ هشدار

نیروهای‌امنیتی افغانستان در ۴۸ ساعت گذشته، ۹۶ طالب، ۱۸ جنگ‌جوی گروه داعش و ۳ عضو شبکه حقانی را کشته‌اند. این نیروهاهم‌چنان در این مدت، ۵۲ جنگ‌جوی طالب و  ۱۴ عضو گروه داعش را زخمی ساخته‌اند.

در یک خبرنامه امنیت‌ملی آمده‌است که در جریان این عملیات‌، ۷ طالب، دو عضو داعش، ۴ قاچاق‎بر سلاح، پنج‌فرد مسلح غیر مسوول و ۱۵ فرد مشکوک از سوی نیروهای‌امنیتی بازداشت شده‌اند.

درخبرنامه آمده‌است که شش‌میل سلاح کشف و به دست آمده و ۳ کارخانه پروسس مواد مخدر، ۲ موتر و ۵ موتر سایل مربوط به گروه‌های تروریستی تخریب شده‌است.

بر اساس خبرنامه امنیت‌ملی، در چهل‌وهشت ساعت گذشته، به صورت مجموعی، ۳۴ عملیات در ۱۵ ولایت افغانستان صورت گرفته‌است. از این میان، ۱۱ عملیات از سوی نیروهای‌خاص امنیت‌ملی، ۱۵ عملیات‌هوایی و ۸ عملیات دیگر نیز به‌گونه مشترک از سوی نیروهای‌امنیتی افغانستان انجام شده‌است.

نیروهای‌امنیتی افغانستان همه‌ساله عملیات تهاجمی و تصفیوی شان را هم‌زمان با نزدیک‌شدن فصل سرما افزایش می‌دهند و ام‌سال این روند با گستردگی بیش‌تر و در مواردی در هماهنگی با نیروهای حمایت قاطع به پیش می‌رود.

هفتۀ پیش در جریان همین دست عملیات بود که امنیت‌ملی توانست، پنج فرمانده و هجده جنگ‌جوی شبکه‌حقانی را در ولایت‌میدان وردک کشتند و چند تن دیگر شان را نیز بازداشت کردند.

هم رسانی