Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
نیروهای حمایت قاطع به ارزش 44 هزار یورو به شفاخانه هرات کمک کرد |

نیروهای حمایت قاطع به ارزش ۴۴ هزار یورو به شفاخانه هرات کمک کرد

۱۶ قوس ۱۳۹۶ هشدار

نیروهای حمایت قاطع در زون غرب افغانستان، به ارزش ۴۴ هزار یورو، تجهیزات طبی برای شفاخانه حوزه‌‌وی هرات کمک کرد. این نیروهای در شش ماه گذشته، به ارزش ۲۰۰ هزار یورو به بخش‌ صحت، زراعت و معارف در ولایت هرات کمک کرده است.

در تازه ترین مورد، کمک های این نیروها، تجهیزاتی اند که در تشخیص بیماری های ویروسی و نگهداری اطفالی که پیش از وقت تولد می شوند، کاربرد دارد.

نیروهای حمایت قاطع در زون غرب در ولایت هرات می‌گویند، هدف از این کمک‌ها، همکاری با مردم برای رسیدن به زندگی بهتر است.

ماسیموبیاجینی، فرمانده نیروهای حمایت قاطع در زون غرب، در مراسم اهدای دو بسته کمکی صحی به شفاخانه حوزه‌وی ه رات گفت: “کشور ایتالیا هم‌واره در کمک رسانی اولویت های مردم افغانستان در نظر گرفته است.”

با استفاده از این دستگاه انتظار می‌رود در مرگ و میر کودکان کاهش رو نما گردد

دستگاهِ که امروز به شفاخانه هرات داده شد، ایکی‌باتور نام دارد و از آن برای نگهداری اطفالی استفاده می شود که ولایت پیش از وقت داشته باشند. در کنار این دستگاه، این نیروهای یک دست گاه دیگر به نام پی سی آر نیز به این شفاخانه دادند، که توسط داکتران می توانند ویروس‌های خطرناک و باکتری‌ها را تشخیص بدهند.

این دو دست‌گاه امروز از سوی فرماندهی تعلیمی – مشورتی و کمکی در زون غرب و یک نهادی ملی کشور ایتالیا به شفاخانه حوزه‌وی هرات داده شد.

داکتر آصف کبیر معاون صحبت عامه ولایت هرات در این برنامه گفت: ” تجهیزات طبی اهدا شده در کیفیت فعالیت‌های طبی حوزه غرب موثر است.”

آقای کبیر تاکید کرد که ماشین «پی سی آر» در تشخیص ویروس‌ها و باکتری‌ها، ازجمله  ویروس هیپاتید از کیفیت بالای برخوردار است. به گفته آقای کبیر دست‌گاه ایکیباتور نیز درکاهش مرگ و میر اطفالی که قبل از وقت بدنیا می‌آیند کمک خواهد کرد.

این دستگاه‌ها قادر اند خطرناک ترین ویروس‌ها را تشخیص بدهند

نیروهای حمایت قاطع در زون غرب پیش از این  نیز بسته های طبی که بیشتر شامل دوا می شد، به ریاست صحت عامه و شفاخانه هرات کمک کرده است.

مسوولیت اصلی نیروهای احمایت قاطع در زون غرب، آموزش و مشوره دهی به نیروهای نظامی افغانستان است.

فرمانده این نیروهای در نشست خبری امروزش در پایگاه آنها برگزار شده بود گفت، آنلا تلاش دارند مربیان نظامیان افغانستان آموزش بدهند که به خود کفایی در بخش مهارت‌های مسلکی و جنگی برسند.

فرمانده حمایت قاطع همچنان تأکید کرد، که نیروهای حمایت قاطع متعهد هستند، چگونگی استفاده از این تجهیزات را نیز به کارمندان شفاخانه هرات آموزش بدهند تا از آن به گونه موثرتر استفاده صورت بگیرد.

نقیبه بارکزی

هم رسانی