یک انفجار در هرات چهار کشته و ده زخمی برجای گذاشت

۳۰ قوس ۱۳۹۶ هشدار

یک انفجار حدود ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه عصر امروز در شهرک جبرئیل در ولایت هرات، چهار کشته و ده زخمی بر جای گذاشت. رویداد در نتیجۀ انفجار مواد انفجاری جاسازی شده در یک وسیلقه نقلیه نوع ریکشا، رخ داده است. شهرک جبرئیل در ناحیه دوازدهم امنیتی ولایت هرات موقعیت دارد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخن‌گوی پولیس هرات به هشدار می‌گوید:” بعد از انفجار مواد جاسازی شده در یک ریکشاه، یک موتر سایکل دیگر نیز که ۲۰ کیلوگرام مواد انفجاری در آن جاسازی شده بود، از محل انفجار کشف شده است.”

موترسایکل پر از مواد انفجاری نیز در همین منطقه عیار شده بود اما پیش از انفجار از سوی نیروهای امنیتی کشف و خنثی شده است.

ابتدا گزارش‌های نشر شده بود که این حادثه ناشی از انفجار یک بالون گاز بوده است، اما بعدتر مشخص شد که مواد انفجاری که در آن آهن پاره های زیادی جا سازی شده بود، در این محل انفجار داده شده است.

هنوز مشخص نیست هدف حمله کی بوده است.

آقای ولی‌زاده افزود که در نتیجه این انفجار چهار تن به شمول یک زن کشته شده و ده نفر دیگر زخمی شدند. کشته ها و شش زخمی‌‎های جدی این رویداد، به شفاخانه حوزه‌یی هرات انتقال داده شده اند. او افزود که چهار نفر دیگر که در این رویداد زخم سطحی برداشته اند در کلینیک قدس شهرک جبرئیل تداوی شده است.

با این حال محمد رفیق شیرزی سخن‌گوی شفاخانه حوزه‌یی هرات به هشدار می‌گوید:” وضعیت دو زخمی این رویداد وخیم است. دو زخمی از شش زخمی نیز خانم هستند.”

تا هنوز کدام گروه خاصی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است. هرات در غرب افغانستان، در ماه‌های  اخیر شاهد حملات انتحاری و انفجاری زیاد بوده است و در این اواخر، بیشتر حملات در مناطق شیعه و هزاره نشین این ولایت متمرکز است.

نقیبه بارکزی

هم رسانی