۷۲ تروریست در نقاط مختلف افغانستان کشته شدند

۱۷ جدی ۱۳۹۶ هشدار

در نتیجه عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در یک شبانه روز گذشته ۷۲ تروریست به شمول ۳ تن از قوماندانان محلی طالبان کشته، ۳۲ تن زخمی و ۲ تن دیگر بازداشت شدند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامۀ گفته که این عملیات‌ها به حمایت قوت‌های توپچی و هوایی ارتش در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، غزنی، پکتیکا، لوگر، ارزگان، فراه، نیمروز، فاریاب، کندز و هلمند راه اندازی شده اند.

به نقل از خبرنامه این وزارت، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه ۲۰ تروریست به شمول ۳ تن قومندانان محلی طالبان کشته، ۸ تن زخمی، ۳ عراده موتر، ۹ عراده موترسایکل، یک دیپوی مهمات و اسلحه های سبک و سنگین تخریب شده است.

در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی اندر ولایت غزنی نیز ۱۸ تروریست کشته، ۱۰ تن زخمی و ۶ عراده موترسایکل مربوط به تروریستان نابود شده است. در ترینکوت مرکز ولایت ارزگان ۱۰تروریست در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشته، ۷تن زخمی و مقدار اسلحه و مهمات آنان نابود شده است.

براساس این خبرنامه، در ولسوالی‌های پشتون‌کوت و دولت‌آباد ولایت فاریاب نیز ۶ تروریست کشته و ۴ تن زخمی و در ولسوالی ناوه ولایت هلمند ۵ تروریست کشته و چند موضع گروه‌های تروریستی تخریب شده است

در خبرنامه همچنان آمده که در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی خان‌آباد ولایت کندز ۵ تروریست کشته، ۳ تن زخمی و ۳ موضع آنان نابود شده است. بر علاوه در ولسوالی علینگار ولایت لغمان نیز ۴ تروریست، در ولسوالی مهمند‌دره ولایت ننگرهار ۳ تروریست کشته شدند.

وزارت دفاع ملی گفته که نیروهای امنیتی و دفاعی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۳عملیات خاص در  ۹ ولایت مختلف راه‌اندازی کرده و نیروهای هوائی ۱۰۱ پرواز به حمایت از نیروهای امنیتی انجام داده و ۱۸ ضربه به لانه‌های تروریستان وارد کرده اند.

هم رسانی