نزدیک به ۶۰ تروریست در نقاط مختلف افغانستان کشته شدند

۲۴ جدی ۱۳۹۶ هشدار

در عملیاتهای مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در یک شبانه روز گذشته ۵۹ تروریست به شمول ۹ عضو گروه تروریستی داعش کشته، ۴۴ تن زخمی و ۱۷ تن دیگر بازداشت شدند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامۀ گفته که این عملیات‌ها در ولایات ننگرهار، پکتیا، ارزگان، میدان وردک، ارزگان، زابل، هرات، نیمروز، بغلان و فاریاب ر اه اندازی شده اند.

در خبرنامه آمده که در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی کُشک کهنه ولایت هرات ۱۹تروریست کشته، ۱۶تن زخمی و یک عراده موتر و ۱۰ عراده موترسایکل تروریستان نابود شده است.

در ولسوالی‌های زرمت وسید کرم  ولایت پکتیا نیز ۱۶تروریست در عملیات نیروهای امنیتی کشته، ۱۹تن زخمی و در ولسوالی اچین وده‌بالای ولایت ننگرهار ۹ تروریست داعشی کشته و یک قرارگاه تروریستان نابود شده است.

براساس خبرنامه وزارت دفاع، در ولسوالی نادعلی وگرشک ولایت هلمند نیز ۸ تروریست کشته ۳تن زخمی و ۲تن دیگر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. همچنان در عملیات نیروهای اممنیت در ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان ۳ تروریست کشته، ۶ تن زخمی، در ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک ۲ تن کشته ، ۱۵ تن بازداشت و در ولسوالی میزان ولایت زابل ۲ تروریست کشته شده اند.

وزارت دفاع ملی گفته که در ۲۴ ساعت گذشته ۹ عملیات تصفیوی پلان شده، ۱۰عملیات خاص در ۸ ولایت مختلف راه اندازی شده، نیروهای هوائی ۹۰پرواز هوائی به حمایت از نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و  ۵ضربه به لانه‌های تروریستان وارد کرده اند.

وزارت دفاع ملی همچنان از آغاز عملیات تصفیه و تلاشی در قریه‌های اتوا، دوران و کتای ولسوالی نورگرام ولایت ننگرهار خبر داده است. در نتیجه این عملیات ۱۵ فرد مشکوک بازداشت و ۸ میل اسلحه و مقداری مهمات دیگر توسط نیروهای امنیتی کشف شده است.

هم رسانی