مالک سوپر مارکت بزرگ فامیلی در منطقه پل سرخ در غرب کابل ترور شد

۲۷ جدی ۱۳۹۶ هشدار

یک فرد مسلح ناشناس شب گذشته رییس یک فروشگاه بزرگ در منطقه پل سرخ در فاصله ۳۰ متری یک پاسگاه پولیس مربوط حوزه سوم امنیتی در شهر کابل را ترور کرد. فرد ترور شده به نام عبدالبشیر عظیمی، مالک سوپر مارکت بزرگ فامیلی بود. بشیر عظیمی یک تاجر جوان بود و در امن ترین منطقه شهر کابل از سوی افراد مسلح در داخل سوپر مارکت اش هدف شلیک یک فرد مسلح قرار گرفته و کشته شده است.

پل سرخ از مکان‌های نسبتا امن در غرب شهر کابل است. این ساحه که بیشتر مشهور به بهشت کابل است مکان فرهنگی و تجاری است و بیشتر مراکز فرهنگی، دانشگاه‌های خصوصی، کورس‌های آموزشی، قهوه‌ خانه‌ها و رستورانت‌های مدرن‌تر و دفاتر مختلف سیاسی و موسسات در آن قرار دارند.

اما در چند ماه اخیر این ساحه امن، ظاهرن به جهنمی برای باشندگان آن تبدیل شده است. از ترور یک فرد جوان در ساعات مزدحم روز و در مقابل چشمان ده‌ها نفر گرفته در چندماه پیش گرفته تا کشته شدن و ترور افراد در نزدیکی‌های شب و اوایل شب، این گمانه زنی‌ها را بیشتر کرده است که احتمالن زندگی کردن در این منطقه ظاهرن امن کابل، روز به روز سخت تر می‌گردد.

این تاجر جوان در حالی در منطقه پل سرخ کابل ترور می گردد که گراف جرائیم در ماه‌های اخیر در کابل به شدت نگران کننده است. دو روز پیش یک جوان دیگر در ساحه حوزه پنجم توسط یک مهاجم با ضرب چاقو کشته شد.

پولیس هنوز در مورد این رویداد چیزی نگفته است. دوستان بشیر عظیمی با نشر عکس های از او، به شدت از این حادثه متأثر شده اند. سوپر مارکت فامیلی مجهز با کمره‌های امنیتی در بیرون و داخل می‌باشد. معلوم نیست پولیس کابل به ویژه پولیس حوزه سوم امنیتی می تواند قاتل را بازداشت کند یا خیر.

هم رسانی