حمله گروهی بر فرقه ۱۱۱ کابل در نزدیکی دانشگاه نظامی مارشال فهیم در کابل

۹ دلو ۱۳۹۶ هشدار

گروهی از مهاجمان مسلح صبح امروز بر فرقه ۱۱۱ کابل در نزدیکی دانشگاه مارشال فهیم در غرب کابل حمله کردند. در این حمله، پنج مهاجم اشتراک دارند و یکی از مهاجمان از سویی نیروهای امنتی بازداشت شده اند.

در این حمله تا هنوز کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن ۱۰ سرباز دیگر نیز تأیید شده است. خبرنگاران  از محل رویداد می‌گویند، شماری از حمله کنندگان به داخل دانشگاه نظامی مارشال فهیم شده اند و درگیری اکنون در محل جریان دارد. اما وزارت دفاع حمله به دانشگاه مارشال فهیم را رد می‌کند.

این حمله دو روز پس از حمله قدرت مند انتحاری در جاده وزارت داخله سابق صورت گرفته است که در آن حدود ۱۰۳ نفر کشته شده و بیشتر از ۲۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

هفته پیش نیز یک گروه شش نفری از مهاجمان گروه طالبان، بر هوتل انترکانتیننتال حمله کرده بودند که در آنها به شمول پانزده شهروند خارجی، بیشتر از ۳۰ تن کشته شدند. در حمله به این هوتل به شدت محافظت شده، دو منزل این هوتل پنج ستاره، کاملا در آتش سوخته است.

هنوز مشخص نیست این حمله چگونه و توسط کدام گروه راه اندازی شده است. در جریان یک هفته این سومین حمله گروهی و انتحاری در شهر کابل است که وضعیت را به شدت ترسناک ساخته است.

دولت وزیر سخن‌گوی وزارت دفاع می گوید در این حمله پنج انتحار کننده حمله کرده اند که از این میان یک تن آنها خود را انتحار کرده، دو تن دیگر کشته شده و یک نفر بازداشت گردیده و تنها یک مهاجم باقی مانده است.

حدود دو ماه و نیم پیش نیز یک حمله انتحاری در مقابل دانشگاه مارشال فهیم صورت گرفت که در آن ۱۵ دانشجوی این دانشگاه کشته شدند.

جزئیات این حمله بعدا نشر خواهد شد.

هم رسانی