Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
نیروهای امنیتی پنجاه جنگ‌جوی طالبان در ولایت فاریاب را کشتند |

نیروهای امنیتی پنجاه جنگ‌جوی طالبان در ولایت فاریاب را کشتند

۱۷ دلو ۱۳۹۶ هشدار

مقام‌های محلی در ولایت فاریاب گفته اند که در درگیری میان نیروهای امنیتی و نیروهای طالبان در این ولایت، ۵ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند.

دفتر والی فاریاب گفته است که این افراد در ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب کشته شده و در این درگیری، بیشتر از ۳۰ جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده اند.

همایون فوزی، والی فاریاب گفته است که در عملیات “نوید ۸” در این ولایت، حدود هشت روستا از حضور طالبان پاکسازی شده و در این درگیری نیروهای امنیتی توانسته اند، تلفات سختی را به گروه طالبان وارد کنند.

عملیات نوید ۸ از زمین و هوا برای پاکسازی این منطقه از وجود گروه طالبان راه اندازی شده بود. والی فاریاب همچنان تأکید کرده است که در این عملیات، حدود ۱۲ قوماندان محلی طالبان نیز کشته شده اند.

این جدی‌ترین تلفات گروه طالبان در این ولایت در شش ماه اخیر است که در یک عملیات گسترده نیروهای امنیتی به جنگ‌جویان این گروه وارد شده است.

ولسوالی خواجه سبزپوش از ولسوالی‌های به شدت ناامن در ولایت شمالی فاریاب است و گرو طالبان در این ولسوالی حضور گسترده و پایگاه‌های مستحکم دارند.

ولایت فاریاب از سه سال پیش به این سو تبدیل به یکی از ولایت‌های به شدت ناامن در افغانستان شد. حضور گروه طالبان در این ولایت، سبب شد جنرال دوستم معاون اول رییس جمهور نیز دو سال پیش چندین بار به این ولایت برای سرکوب گروه طالبان برود.

آقای دوستم در یک مورد از سفر جنگی‌اش به این ولایت، با کمین سختِ گروه طالبان در ولسوالی غورماچ فاریاب روبه رو شد و حدود بیست نفر از بهترین افرادش را نیز از دست داد. در آن زمان، خود آقای دوستم نیز به طور سطحی زخم برداشت.

در کنار حضور گسترده گروه طالبان در این ولایت، شماری از جنگ‌جویان گروه داعش نیز در این اواخر در برخی از مناطق دور افتاده فاریاب حضور یافته و مصروف سرباز گیری اند.

چند روز پیش صدها تن از باشندگان ولسوالی شیرین تگاب این ولایت به دلیل گسترش ناامنی و حضور جنگ‌جویان طالبان، شاهراه میمنه – مزار شریف را به روی ترافیک مسدود کرد و خواستار عملیات پاکسازی مسیر این شاهراه از وجود طالبان شدند.

این افراد، در یک نامه‌ای به رهبری ولایت فاریاب هشدار داده بودند که اگر عملیات تصفیوی برای سرکوب مخالفان و پاک سازی مناطق ناامن ولایت فاریاب به ویژه مسیر شاهراه میمنه – مزارش شریف راه اندازی نشود، مسیر شاهراه را باز هم مسدود خواهند کرد.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی