Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
کشته شدن 58 جنگ‌جوی طالب، داعش و شبکه حقانی در افغانستان |

کشته شدن ۵۸ جنگ‌جوی طالب، داعش و شبکه حقانی در افغانستان

۲۸ دلو ۱۳۹۶ هشدار

گروه‌های تروریستی همچنان آماج حملات هوایی و زمینی نیروهای امیتی در نقاط مختلف افغانستان قرار دارند. امنیت ملی گفته است که در یک شبانه روز گذشته، ۵۸ جنگ‌جوی گروه‌های تروریستی طالب، داعش و شبکه حقانی کشته شدند. در خبرنامه این نهاد آمده است که نیروهای امنیتی در یک شبانه روز گذشته، ۳۷ طالب، ۱۶ داعشی و ۵ عضو شبکه حقانی را در نقاط مختلف افغانستان کشته و ۱۹ جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان را زخمی ساخته اند.

در کنار این، نیروهای امنیتی توانسته اند ۵ طالب، ۱۲ جنگ‌جوی شبکه حقانی، سه سارق و ۱۴ فرد مشکوک به رابطه داشتن با گروه‌های تروریستی را بازداشت کنند.

در چند ماه اخیر، نیروهای امنیتی به ویژه امنیت ملی، در چند عملیات ویژه موفق شده اند شمار زیادی از افراد غیر نظامی و سربازان ارتش و پولیس را که در زندان‌های طالبان نگهداری می‌شدند را آزاد بسازند.

چنان امنیت ملی امروز نیز گفته است که نیروهای امنیتی توانسته اند حدود ۶۰ نفر را از زندان طالبان رها کرده و ۵ ذخیره‌گاه سلاح این گروه را نیز نابود کنند.

امنیت ملی گفته است که ۹ میل سلاح مختلف ۴۱ حلقه ماین، یک موتر، دو موتر سایلکل تروریستان به دست نیروهای امنیتی افتاده و آنها همچنان توانسته اند با هدف قرار دادن طالبان، ۵ قرارگاه، دو موتر، دو موتر سایکل و یک کارخانه مواد مخدر این گروه را از بین ببرند.

نیروهای امنیتی افغانستان در پانزده ولایت افغانستان ۳۶ عملیات راه انداز کرده که از این میان، ۱۷ ویژه از سوی نیروهای خاص امنیتی مل، ۱۰ عملیات از سوی نیروهای هوایی و ۹ عملیات دیگر نیز به گونه مشترک انجام شده اند.

هم رسانی