وزارت داخله وسایط پولیس را از افراد خارج از تشکیل این وزارت جمع آوری می‌کند

۳ حوت ۱۳۹۶ هشدار

وزارت داخله در یک اعلامیه‌ی تازه گفته است که به منظور عملی کردن دستور ریاست جمهوری و درخواست اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان، تمامی وسایط پولیس که خارج از تشکیل این وزارت به افراد و مقام‌های وزارت و دیگر مقام‌های حکومتی و دولتی توزیع شده است را جمع آوری می‌کند.

در اعلامیه این وزارت ۴۵ روز زمان برای این افراد تعیین شده است که وسایط پولیس را به مراجعی که از آن گرفته اند بازگردانند، در غیر این صورت خود وزارت داخل اقدام شده و این وسایط را جمع آوری خواهد کرد. در اعلامیه این وزارت آمده است که رییس عمومی تفتیش وزارت داخله مسوولیت دارد تا  از چگونگی تطبیق این اقدام جدید وزارت داخله نظارت کرده و آن را عملی نماید.

موجودیت وسایط پولیس نزد افراد خارج از وزارت داخله و یا نزد افراد و اعضای خانواده مقام‌های ارشد دولتی در بسیاری مورد سبب ایجاد هرج و مرج در شهر کابل و دیگر ولایت‌های افغانستان شده و بر اساس گزارش‌ها این افراد هیچ گونه احساس مسوولیت در قبال نگهداری این وسایط ندارند.

همچنان بارها گزارش‌هاین نیز به نشر رسیده است که بیشتر کارهای خلاف، قاچاق، دزدی و حتا اختطاف افراد با استفاده از همین وسایط پولیس صورت می‌گیرد که در نزد افراد قدرت مند در افغانستان قرار دارند.

هم رسانی