نیروهای امنیتی در واکنش به حملات انتحاری طالبان ۳۳ جنگ‌جوی این گروه را کشته اند

۶ حوت ۱۳۹۶ هشدار

یک روز پس از راه اندازی سه حمله انتحای در کابل و هلمند که منجر به کشته شدن ۶ سرباز امنیت ملی و ارتش شد، نیروهای امنیتی ادعا کرده اند که ۳۳ جنگ‌جوی گروه طالبان در افغانستان را کشته اند. امنیت ملی گفته است که ۳۰ طالب دیگر در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی نیز زخمی شده اند. این نهاد گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان یک طالب، سه قاچاقبر، یک اختتاف‌گر، یک سارق و چهار فرد مشکوک دیگر را بازداشت کردند.

در اعلامیه  امنیت ملی آمده است که در جریان عملیات نیروهای امنیتی در یک شبانه روز گذشته، ۱۹ قریه در نقاط مختلف از حضور طالبان پاک‌سازی شده، دو نفر از قید این گروه رها شده و ۳ موضع طالبان، چهار میل سلاح و ۴ موترسایل این گروه نیز هدف قرار گرفته و نابود شده اند.

در یک شبانه روز گذشته ۱۸ عملیات که شامل ۷ عملیات خاص نیروهای امنیت ملی، ۴ عملیات هوایی و ۷ عملیات مشترک اند، در دوازده ولایت افغانستان انجام شده است.

امنیت ملی در حالی از کشته شدن بیشتر از ۳۰ جنگ‌جوی طالبان خبر می‌دهد که روز گذشته این گروه دو حمله انتحاری را در ولایت هلمند بر مواضع امنیت ملی و ارتش راه اندازی کردند. در کابل نیز گروه داعش سربازان امنیت ملی را هدف قرار داد که سه کشته بر جای گذاشت.

همچنان گروه طالبان دو شب پیش در ولایت غربی فراه، حدود بیست سرباز ارتش را کشته و شش تن دیگر را با خود بردند.

طاهره هدایتی

هم رسانی