Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
در دو شب گذشته دو جوان در ولایت بلخ ترور شدند |

در دو شب گذشته دو جوان در ولایت بلخ ترور شدند

۷ حوت ۱۳۹۶ هشدار

شب گذشته یک جوان توسط افراد مسلح در ولایت بلخ کشته شد. این جوان که نامش نیکزاد است، شب گذشته در مربوطات کارته باختر شهر مزارشریف به قتل رسیده است.
شیرجان درانی سخنگوی پولیس بلخ به هشدار می‌گوید، در پیوند به قتل این جوان چهارتن را پولیس بلخ بازداشت نموده و تحقیقات در این مورد آغاز شده است. سخن‌گوی پولیس بلخ می‌گوید هنوز انگیزه که چرا این جوان را به قتل رسانیدند، معلوم نیست.

ولایت‌های شمالی به ویژه بلخ در روزهای اخیر شاهد رویدادهای زیاد جنایی، قتل و دزدی بوده اند. این جوان یک شب پس از ترور بشیر جمالی دست‌یار رییس دانشگاه خصوصی مولانا که دو شب پیش در نزدیکی خانه اش ترور شد به قتل رسیده است.

در کنار ولایت بلخ، در تخار نیز یک نوعروس همراه با برادر شوهرش در شلیک سربازان پولیس کشته شدند. این افراد شب گذشته حدود ساعت یک شب زمانی که می‌خواستند به شفاخانه بروند، هدف شلیک سربازان پولیس قرار گرفتند.

از سوی دیگر، در ولایت شمالی سمنگان در همسایگی بلخ نیز یک مرد خواهرش را همراه با یک مرد ۵۸ ساله دیگر به اتهام داشتن رابطه جنسی توسط تبر به قتل رسانده است. این رویدادهای پی‌هم، نگرانی و ترس را در میان شهروندان شمال افغانستان ایجاد کرده است.

ولایت بلخ که از امن ترین ولایت‌ها در شمال افغانستان بود، در چند ماه اخیر به ویژه پس از ایجاد تنش میان ارگ ریاست جمهوری و والی بلخ، این ولایت به سمت ناامن شدن به پیش می‌رود. در کنار افزایش رویدادهای جنایی، گروه طالبان نیز در چندین ولسوالی این ولایت در حال قدرت مند شدن اند.

شکیبا سعیدی

هم رسانی