Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
طالبان پس از کشتن 5 سرباز پولیس بیشتر از 20 پولیس و غیر نظامی را با خود بردند |

طالبان پس از کشتن ۵ سرباز پولیس بیشتر از ۲۰ پولیس و غیر نظامی را با خود بردند

۹ حوت ۱۳۹۶ هشدار

روز گذشته یک گروه از جنگ‌جویان طالبان با لباس ارتش، در منطقه اردوبلاغ در مربوطات ولایت ارزگان مسیر راه را بر مسافران و کاروان نیروهای پولیس بستند.

در این رویداد که درگیری نیز میان نیروهای پولیس و گروه طالبان صورت گرفته است، پنج پولیس کشته شده و شش سرباز دیگر زخمی گردیده اند. کشته‌ها و زخمی‌های این رویداد، مربوط پولیس قندهار می‌باشند.

گروه طالبان در این رویداد موفق شده اند بیشتر از بیست پولیس و مسافر را با خود ببرند. هر چند دفتر مطبوعاتی پولیس کندهار شمار افرادی را که طالبان روز گذشته از این منطقه با خود برده اند، ۱۹ نفر عنوان می‌کند، اما دفتر ولایت ارزگان به هشدار می‌گوید، طالبان سی پولیس و مسافر را با خود برده اند.

این رویداد در شاهراه کندهار – ارزگان و در منطقه اردوبلاغ اتفاق افتاده است.

دوست محمد نایاب سخن‌گوی والی ارزگان به هشدار می‌گوید، هنوز مشخص نیست که این افراد به کجا برده شده و پولیس ولایت ارزگان در تلاش رد یابی این افراد اند.

طالبان نیز تاهنوز در مورد این گروگان‌گیری چیزی نگفته اند. پیش از این نیز این گروه بارها دست به گروگان گیری در ولایت های زابل، غزنی و همچنان ولایت فراه در غرب افغانستان زده اند. در ولایت های شمالی نیز گروه طالبان هر از گاهی در دو سال گذشته اقدام به گروگان گیری کرده اند.

این در حالیست که هفته پیش گروه طالبان در ولایت غربی فراه نیز پس از کشتن نزدیک به ۳۰ سرباز ارتش، شش سرباز دیگر را با خود بردند. هنوز از سرنوشت سربازان اسیر ارتش به دست طالبان در این ولایت هیچ گونه اطلاعاتی بیرون داده نشده است.

عبدالعزیز صفدری

هم رسانی