رئیس جمهورغنی برای افتتاح خط رنوی میدان هوایی خوست به این ولایت رفت

۲۰ حمل ۱۳۹۷ هشدار

رئیس جمهور  غنی برای افتتاح خط رنوی میدان هوایی خوست و تهداب گذاری سیستم رادار این میدان به ولایت خوست در شرق افغانستان رفت.

ارگ در خبرنامه‌ای گفته است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور به منظور افتتاح چندین پروژه انکشافی به ولایت خوست رفته است.

در خبرنامه ارگ آمده است که:”رئیس جمهور غنی در سفرخود به ولایت خوست، خط رنوی میدان هوایی خوست، تهداب گذاری سیستم رادار میدان، ساختمان اطفائیه، سرک داخلی میدان هوایی و تهداب شبکه توزیع برق برای ۱۳هزار خانواده را در ولایت خوست افتتاح می‌کند.”

بر بنیاد خبرنامه ارگ ریاست جمهروی، در این سفر، رئیس جمهور با عالمان دین، بزرگان قومی، وکلای شورای ولایتی، استادان، زنان، تاجران و شماری دیگر از مردم ولایت خوست نیز دیدار خواهد کرد.

مهم ترین پروژه‌ای که امروز قرار است رئیس جمهور آن را افتتاح کند، خط رنوی میدان هوایی این ولایت است که حدود ۲۶۶۴ متر طول دارد و گفته می‌شود کار ساخت آن ۷۲۹ میلیون افغانی هزینه داشته است.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که قرار است در سال جاری رئیس جمهور به ولایت های مختلف، سفر کند. هفته پیش نیز رئیس جمهور به ولایت پکتیا رفته بود و در این ولایت چندین پروژه به شمول سب استیشن ۲۲۰ کیلوولتت برق ارغندی – گردیز ساختمان جدید پولیس پکتیا را افتتاح کرد.

ریاست جمهوری هدف از این سفرها را تلاش رئیس جمهور برای بازسازی عنوان می‌کند هر چند منتقدان حکومت این کارهای رئیس جمهور غنی را کمپیان برای انتخابات آینده می‌داند.

هم رسانی