قدرت الله ذکی نماینده مجلس از یک سوء قصد جان سالم بدر برد

۲۷ حمل ۱۳۹۷ هشدار

قدرت الله ذکی نماینده مردم تخار در مجلس نماینده‌گان، پس از چاشت امروز از یک حمله گروه طالبان جان سالم بدر برد. این نماینده مجلس زمانی که از ولایت بغلان به سمت ولایت کندز در حرکت بود، در منطقه چهارشنبه تپه ولسوالی بغلان مرکزی مورد حمله گروه طالبان قرار گرفتند.

پولیس بغلان می‌گوید این حمله حدود ساعت یک و نیم پس از چاشت امروز رخ داده است و موتر حامل قدرت الله ذکی از سوی گروه طالبان هدف قرار گرفته است.

ذبیح الله شجاع سخن‌گوی پولیس بغلان به هشدار گفت:” ساعت یک و نیم پس از چاشت امروز موتر حامل قدرت الله ذکی نماینده مردم تخار در مجلس از سوی طالبان مورد حمله قرار گرفت. در این حمله به آقای ذکی آسیب نرسیده است اما یک محافظ او زخمی شده است.”

در این حمله دو غیر نظامی دیگر نیز زخمی شده و یک غیر نظامی کشته شده است. ولسوالی بغلان مرکزی از مناطق ناامن ولایت بغلان است و گروه طالبان در این منطقه حضور جدی دارند.

مسیر زمینی از بغلان به کندز و تخار اکثرا برای غیر نظامیان نیز خطرناک است. هدف قرار دادن مقام‌های دولتی و حکومتی در این مسیر از کارهای همیشگی گروه طالبان می‌باشد.

این در حالیست که چند سال پیش برادر آقای ذکی نیز که عضو مجلس بود، در یک حمله انتحاری در ولایت بغلان همراه به چند عضو دیگر مجلس به شمول مصطفی کاظمی از سیاست گران برجسته افغانستان کشته شدند.

شکیبا سعیدی

هم رسانی