فرمانده پولیس ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ کشته شد

۲ ثور ۱۳۹۷ هشدار

پس از چاشت روز گذشته، فرمانده پولیس چهاربولک ولایت بلخ در یک درگیری با گروه طالبان کشته شد. ضابط خنجر فرمانده پولیس این ولسوالی نخست در حمله گروه طالبان زخم برداشت و سپس جان باخت.

عطا محمد نور والی پیشین بلخ گفته است که آقای خنجر ظهر روز گذشته در یک نبرد رو در رو با طالبان زخمی شده و با وجود تلاش‌های زیاد مسؤولان صحی، جان باخته است.

این فرمانده پولیس در حالی کشته شده است که نیروهای ارتش در شمال افغانستان روز گذشته گفته بود از چند روز به این سو عملیات تصفیوی را در چند ولسوالی ولایت بلخ بر ضد گروه طالبان راه اندازی کرده اند.

روز گذشته نیز در درگیری‌های که میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان جریان داشت، یک پولیس محلی کشته شده و یک تن دیگر زخمی شده بود.

ارتش افغانستان مدعی بودند که در این درگیری‌ها که پس از حمله گروه طالبان در مربوطات ولسوالی چهار بولک صورت گرفته است، ۳ جنگ‌جوی طالبان را کشته اند و ۹ تن دیگر این گروه را زخمی ساختند.

جمعه شب ده‌ها جنگ‌جوی گروه طالبان بر چندین پاسگاه نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله تهاجمی انجام داده بودند. ولسوالی چهاربولک از مناطق ناامن در ولایت بلخ است و گروه طالبان در آن حضور گسترده دارند.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی