Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
11 طالب در انفجار ماین خودشان در ولسوالی بغلان مرکزی کشته شدند |

۱۱ طالب در انفجار ماین خودشان در ولسوالی بغلان مرکزی کشته شدند

۱۳ ثور ۱۳۹۷ هشدار

مسوولان ارتش در قول اردوی ۲۰۹ شاهین در زون شمال افغانستان از کشته شدن ۱۱ هراس افگن طالب هنگام سازی ماین در مربوطات ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان خبر داده اند.

در خبرنامه‌ای که امروز پنج‌شنبه(۱۳ثور) از سویی دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در زون شمال به رسانه‌ها فرستاده شد، آمده است:” گروهی از طالبان مسلح در منطقه جر خُشک ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان مصروف جاسازی ماین بودند که ماین انفجار  کرده و ۱۱ تن شان کشته شده اند.”

خبرنامه افزوده است که در این رویداد شماری دیگر از طالبان زخمی شده اند، اما زخمی‌ها را از محل رویداد انتقال داده اند و از آمار مشخص آنان اطلاع در دست نیست.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بخشی از خبرنامه خود از کشته شدن ۶ طالب دیگر، در عملیات نیروهای ارتش، در مربوطات ولسوالی دره‌کیان ولایت بغلان خبر داده و افزوده است که در این عملیات، ۹ هراس افگن دیگر نیز زخمی شدند.

دفتر مطبوعاتی قول اردوی شاهین افزوده است که در پی این عملیات یک عراده موتر “فلانکوچ” و یک عراده موتر سایکل طالبان تخریب شده است.
کارگزاری ماین‌های کنار جاده، یکی از روش‌های جنگی گروه طالبان است که همواره بر مسیر نیروهای امنیتی و دفاعی ماین جاسازی می‌کنند، اما افزون بر این که کارگزاری میان‌ها هنگام سازی هر از گاهی از خود طالبان قربانی می‌گیرد، انفجار این ماین‌ها بیشترین تلفات را به غیر نظامیان به‌شمول زنان و کودکان افغانستان وارد کرده است.

شکیبا سعیدی/ بلخ

هم رسانی