کشته شدن ۵۶ نفر به شمول ۴ پاکستانی در عملیات نیروهای امنیتی

۲۲ ثور ۱۳۹۷ هشدار

امنیت ملی افغانستان گفته است که در ۷۲ ساعت گذشته، در نتیجه عملیات هدف مند نیروهای امنیتی در ولایت های مختلف، ۵۶ نفر به شمول چهار پاکستانی را در نقاط مختلف افغانستان کشته اند.

در خبرنامه امنیت ملی آمده است که این افراد در مدیرت جنگ‌جویان طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی نقش کلیدی داشته اند و در میان افراد کشته شده، ۸ سر دسته و افراد کلیدی گروه‌های تروریستی نیز شامل اند.

امنیت ملی از این افراد به نام‌های حبیب الله سرگروپ ۱۵ نفری شبکه حقانی در ولسوالی سید آباد، محمد عابد فرزند امیرمحمد عضو شبکه حقانی، فاتح فرزند احسان الله انتقال دهنده مواد انفجاری از آن سوی مرز به ولایت میدان وردک، قسیم به اسم مستعار معتصم، که در ساختن موتر بمب‌ و واسکت انتحاری مهارت داشته است، قاری مشهور به عمر، حاجی شفیق، موسی و ارشاد سرگروپ‌های کلیدی گروه طالبان یاد کرده اند.

در خبرنامه امنیت ملی همچنان آمده است که سید رحمن مشهور به زنگی و بدری، طراح و پلان گذار حملات تروریستی و انتحاری شبکه حقانی در مربوطات شهر کابل و میدان وردک در این عملیات شدیدا زخم برداشته است.

در عملیات نیروهای امنیتی ظاهرن بر اساس خبرنامه امنیت ملی، ۴۰ حلقه ماین، ۶ موتر از جمله سه موتر پر از مواد انفجاری که در یکی از مراکز این گروه از بین برده شده اند، ۲۰ کلاشنکوف، دو میل پیکا، ۷ قبضه راکت آر پی جی، چندین پایه مخابره مختلف و پیشرفته و مقدار تجهیزات به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

نیروهای امنیتی در ولایت های میدان وردک، پکتیکا، ننگرهار و کابل عملیات هدف مند شان انجام داده و بیشتر هدف افراد شبکه حقانی بوده اند.

هدف این افراد در روزهای آینده حمله به بزرگ شهرهای افغانستان به ویژه حمله به نقاط مختلف شهر کابل عنوان شده است.

امنیت ملی در حالی از کشته شدن افراد شبکه حقانی و طالبان و در کنار آن نابودی مراکز فعالیت این گروه خبر داده است که در دو هفته‌ای اخیر، کابل شاهد حملات خونبار تروریستی انتحاری و گروهی بوده است که مسوولیت آن را طالبان و گروه داعش به عهده گرفتند.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی