منیره یوسف زاده معاون والی کابل شد

۳۰ ثور ۱۳۹۷ هشدار

بانو منیره یوسف زاده که پیش از این به عنوان سخن‌گوی و رئیس اطلاعات و آگاهی عامه اداره مستقل ارگان‌های محل کار می‌کرد، به عنوان معاون والی کابل تعیین شده است.

اداره ارگان های محل در خبرنامه‌ای گفته است که بانو یوسف زاده بر اساس حکم رئیس جمهور به عنوان معاون اجتماعی مقام ولایت کابل تعیین شده است. بانو یوسف زاده تجربه ده سال کاری در موسسات بین المللی و ارگان‌های محلی را دارد و سومین بانوی هست که به عنوان معاون والی تعیین می‌گردد.

هفته پیش حبیبه کاکر قاضیزاده به عنوان معاون والی ننگرهار تعیین شده بود. اداره ارگان های محل در اعلامیه اش گفته بود که خانم کاکر لیسانس ادبیات پشتو دارد، و دو دوره در شورای ولایتی نیز کار کرده است.

او نیز به عنوان معاون اجتماعی والی ننگرهار تعیین شده است.

قبل از آن یک بانوی دیگر از سوی ارگان های محل به عنوان معاون والی هرات تعیین شده بود. مونسه حسن زاده نیز به عنوان معاون اجتماعی والی هرات از سوی اداره ارگان‌های محل تعیین شده بود.

یکی از شعارهای حکومت وحدت ملی، ایجاد فرصت های برای زنان در رهبری ادارات بوده است. هرچند این مساله با انتقاد جدی رو به رو است، اما حکومت تأکید  دارد که در آوردن زنان در رهبری ادارات دولت افغانستان متعهد است و تلاش ها جریان دارد تا فرصت های بیشتر برای زنان برای حضور در سیاست و حکومت داری فراهم گردد.

هم رسانی