Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
جمشید رسولی: نزدیک به 60 نفر به اتهام جعل و تذویر شناس‌نامه بازداشت شده اند |

جمشید رسولی: نزدیک به ۶۰ نفر به اتهام جعل و تذویر شناس‌نامه بازداشت شده اند

۲۴ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل می‌گوید که ۵۸ تن را در پیوند به جعل و تذویر شناس‌نامه‌ها در سرتاسر افانستان بازداشت کرده اند.

آقای رسولی که امروز پنج‌شنبه(۲۴جوزا) در نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، گفت که این افراد از ولایت‌های لغمان، ننگرهار، هرات، کندز، فاریاب، سرپل، بادغیس، کندهار، پروان، خوست، پکتیا و کابل بازداشت شده اند.

سخن‌گوی دادستانی کل گفت:” افراد بازداشت شده کسانی هستند که شناس‌نامه‌های جعلی را می‌خواستند با بردن به مراکز ثبت نام رای دهندگان، برچسب بزنند و یا کسانی  هستند که شناس‌نامه‌های جعلی را به فروش می‌رساندند.”

به گفته‌ای او در میان افراد بازداشت یک تن از کارمندان مرکز ثبت نام رای‌دهندگان نیز شامل است که می‌خواست استیکر را به فروش برساند.

آقای رسولی تصریح کرد که دادستانی کل، پرونده‌های این افراد را مورد بررسی قرار داده است و به زودی نتیجه تحقیقات با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

سخن‌گوی دادستانی کل گفت که این اداره، در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات پرونده‌های جعل شناس‌نامه‌ها را بررسی خواهد کرد تا فهمیده شود، چی تعداد این شناس‌نامه‌ها جعلی اند.

این درحالی است که در این اواخر نگرانی‌ها از توزیع شناسنامه‌های جعلی و خرید و فروش استیکر افزایش یافته و نماینده‌گان مجلس بارها از این وضعیت انتقاد کرده اند.

هفته‌ای گذشته نیز شماری از نماینده‌گان مجلس ادعا کردند که در بعضی از ولایات، از جمله در ولایت‌های شرقی، شناس‌های جعلی توزیع می‌شود و تلاش می‌گردد از این شناس‌نامه‌ها به نفع کاندیدان مشخص استفاده شود.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی