طالبان ۳۰ سرباز ارتش را در ولسوالی بالامرغابِ ولایت بادغیس کشتند

۳۰ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

گزارش‌ها از ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان حاکی از آن است که در پی‌حملۀ تهاجمی گروه طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در مربوطات این ولایت دست‌کم ۳۰ افسر و سرباز امنیتی ارتش کشته شده اند.

نقیب امینی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس بادغیس، با آن که حمله گروهی طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در مربوطات ولسوالی بالا مرغاب این ولایت را تائید می‌کند، اما می‌گوید که در پی این حمله چهار سرباز کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

سخن‌گوی پولیس بادغیس گفته است که در درگیری که میان نیروهای امنیتی و افراد گروه طالبان در بالامرغاب صورت گرفت، ۹ طالب کشته و ۸ تن دیگرشان زخمی شدند.

اما عبدال‌عزیز بیک رییس شورای ولایتی بادغیس به رسانه‌های محلی گفته ست، گروهی از طالبان مسلح سه‌شنبه شب(۲۹جوزا) در مربوطات ولسوالی بالامرغاب این ولایت برچندین پاسگاه امنیتی حمله تهاجمی کردند که در پی آن ۳۰ سرباز ارتش کشته و دو تانک زرهی نیز به آتش کشیده شده اند.

رئیس شورای ولایتی بادغیس ‌هم‌چنان گفته است، گروه طالبان دو پاسگاه امنیتی در ولسوالی بالامرغاب را تصرف کردند.

محمد رادمنش سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان، اما گفته است که در حمله گروه طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در مربوطات ولسوالی بالامرغاب بادغیس، ۱۱ سرباز ارتش کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند. وزارت دفاع گفته است که گروه طالبان با استفاده از آتش بس دست به این کار زده اند.

عبدال‌غفور ملک‌زی، والی بادغیس، نیز با تائید این رویداد گفته است، زمانی که نیروهای کمکی ارتش با دو تانک هاموی برای کمک به سربازان پاسگاه امنیتی “سرخیلینگ” ولسوالی بالامرغاب می‌رفتند، با کمین افراد گروه طالبان برخوردند که در نتیجه ۳۰ سرباز ارتش جان باختند و در حملات راکتی طالبان تانک‌های ‌شان آتش گرفت.

ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان، از ولایت‌های به شدت ناامن است و گروه طالبان حتا در مرکز این ولایت حضور قابل ملاحظه دارند. بیشتر ولسوالی‌های این ولایت به شمول ولسوالی بالا مرغاب به جز مرکز آن، بقیه در کنترل طالبان قرار دارد.

هم رسانی