کمیسیون انتخابات مهلت ثبت‌نام رای دهنده‌گان در روستاها را تمدید کرد

۳ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که مدت زمان ثبت نام رای دهنده‌گان در روستاها را تا ۱۵ سرطان تمدید کرده است. هدف از این اقدام کمیسیون مستقل انتخابات، تلاش برای جلوگیری از ضایع شدن حق رای مردم در روستاها و مناطق دور دست افغانستاان است.

کمیسیون انتخابات افزوده است که آنها متعهد به برگزاری انتخابات شفاف و سراسری است و برای این کار تلاش می‌کنند در تمام نقاط افغانستان برای مردم زمینه شرکت در انتخابات را فراهم سازد.

بر اساس آمار کمیسیون انتخابات، تا اکنون نزدیک به هفت میلیون نفر در افغانستان ثبت نام کرده اند، اما این کمیسیون تا هنوز تنها صدهزار نفر از این مقدار را وارد سیستم دیتابیس و یا بانک اطلاعاتی شان ساخته اند.

مسئولان کمیسیون انتخابات می‌گویند، نام صدهزار نفر دیگر نیز آماده وارد شدن به سیستم هستند، اما از آنجای که این کمیسیون هنوز تمامی افرادی را که برای بانک اطلاعاتی نیاز استخدام نکرده است، در این روند تأخیر صورت گرفته است.

پیش از این کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که روند ثبت‌نام و تهیه فهرست رأی‌دهندگان از ۲۵ حمل تا ۲۳ ثور در مراکز ولایت، از ۲۵ ثور الی هفتم جوزا در مراکز ولسوالی‌ها و از ۹ جوزا تا ۲۲ جوزا در روستاها انجام می‌شود.

این درحالیست که نگرانی‌ها نسبت به بی میل بودن حکومت افغانستان در امر برگزار کردن انتخابات همه روزه در حال افزایش است و شماری از سیاست گران مدعی اند که حکومت در پی عقب انداختن انتخابات هست.

هم رسانی