درزاب در محاصره داعش؛ آب و نان نیروهای امنیتی قطع شده است

۱۰ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

اعضای شورای ولایتی جوزجان می‌گویند، نیروهای امنیتی در ولسوالی درزاب این ولایت در محاصرۀ گروه داعش قرار گرفته اند و اجساد کشته شده‌ها و زخمی‌های نیروهای امنیتی هنوز در داخل سنگرها باقی مانده اند.

بابر ایشچی رئیس شورای ولایتی جوزجان به هشدار می­گوید، پاسگاه‌های امنیتی، تعمیر ولسوالی و قوماندانی امنیه ولسوالی درزاب از یک هفته به این‌سو در محاصرۀ افراد گروه داعش قرار دارد و راه‌های ارتباطی نیروهای امنیتی که بتوانند مواد خوراکی و تجهیزات نظامی بدست بیاورند قطع گردیده است.

او می­گوید، اجساد کشته شده‌های نیروهای امنیتی در داخل پاسگاه‌های امنیتی خراب شده و حالت زخمی‌ها که تعداد شان به پنج تن می‌رسد هر لحظه در حالت بدتر شدن است.

در این حال یک منبع مؤثق دولتی به شرط فاش نشدن نامش به هشدار می­گوید، دو روز پیش اجساد ۳ تن از کشته شده‌های نیروهای امنیتی که مشمول دو سرباز پولیس ملی و یک سرباز ارتش بودند در داخل پاسگاه‌های امنیتی دفن شده اند.

رئیس شورای ولایتی جوزجان از نرسیدن کمک به نیروهای امینتی در این ولسوالی انتقاد می‌کند و می­گوید، با وجود تلاش‌ها و تماس‌های مکرر هنوز اقدامی برای بیرون کردن اجساد و زخمی‌ها صورت نگرفته است.

با این حال، عبدالحفیظ خاشی آمر امنیت فرماندهی پولیس جوزجان، از فرستادن نیروهای کماندو به ولسوالی درزاب خبر می‌دهد.

آقای خاشی به هشدار می گوید:” شب گذشته (۱۰ سرطان) به تعداد ۶۰ تن از نیروهای کماندو به ولسوالی “دیسانت” شده اند و در برابر جنگجویان داعش عملیات را آغاز کرده اند.”

او اظهار امیدواری کرد که به زود ترین فرصت وضعیت در این ولسوالی به نفع نیروهای امنیتی تغییر ند.

در یک سال اخیر ولسوالی درزاب شاهد چندین حملات خونین گروه داعش بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی بوده و همواره مقام‌های ولایت جوزجان درباره وضعیت امنیتی این ولسوالی نگرانی کرده اند.

ولسوالی درزاب مرکز گروه داعش در شمال افغانستان و در این ولسوالی، ده‌ها جنگ‌جوی خارجی گروه داعش نیز مصروف جنگ با نیروهای امنیتی و یا مصروف آموزش کودکان و نوجوانان برای انجام حملات انتحاری و حملات گروهی هستند.

محراب الدین ابراهیمی

هم رسانی