Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
عبدالله عبدالله: حمله به اقلیت مذهبی جنایت ضدبشری است |

عبدالله عبدالله: حمله به اقلیت مذهبی جنایت ضدبشری است

۱۱ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید، حمله به اقلیت مذهبی یک جنایت است و مسئولیت این حمله طالبان یا هر گروه تروریستی دیگری که به عهده گرفته اند، یک جنایت ضد بشری را انجام داده اند.

آقای عبدالله می‌گوید که اهل هنوز و سیک‌های جز مردم افغانستان اند و در زندگی مردم افغانستان، در اقتصاد مردم افغانستان و در تنوع فرهنگی در افغانستان جایگاه بسیار خاص دارد و مشکلات بسیار گسترده را نیز در چهار دهه گذشته متحمل شده است و نیروهای امنیتی باید در تأمین امنیت آنها جدی تر باشند.

آقای عبدالله که امروز دو شنبه (۱۱سرطان) در کابل صحبت می‌کرد گفت، در روزهای عید که آتش‌بس دو طرفه از سوی حکومت و طالبان مراعات شد، خبر خوبی بود اما درس‌های نیز از این آتش‌بس گرفته شد از جمله این که برای نیروهای امنیتی یک رهنمود واضح امنیتی وجود ندارد که موجودیت رهنمود واضح برای نیروهای امنیتی بسیار ضروری است.

او گفت، ایجاد مناطق امن برای طالبان در مطابقت با خواست مردم افغانستان نیست و از دید دولت افغانستان خانه امن برای کسانی در نظر گرفته می‌شود که بخواهند در صلح زندگی کنند.

آقای عبدالله گفت:”ایجاد پناه‌گاهای امن برای گروه‌های تروریستی که آن‌ها بتوانند با استفاده از آن حملات تروریستی شان را راه اندازی و سازماندهی کنند و به قاچاق مواد مخدر ادامه بدهند، راه حل نیست. یک بار دیگر تأکید می‌کنم که صلح آرزوی مردم افغانستان است، خواست مردم افغانستان است، البته صلح با عزت و پایدار.”

او همچنان گفت آتش‌بس مورد استقبال مردم قرار گرفت، اما اگر در مورد نحوه اجرای آن مشوره‌های بیشتر صورت می‌گرفت، یک بخشی از مردم که در تشویش شده بودند، نگرانی شان رفع می‌گردید.

او همچنان گفت، که در روزهای آینده به کنفرانس ناتو در بروکسیل می‌رود و تلاش خواهد کرد که توجه جامعه جهانی برای تداوم حمایت های شان از افغانستان را جلب کند.

آقای عبدالله همچنان تأکید کرد امیدوار است پس از این در تحقق هر برنامه برای رسیدنن به صلح و توسعه پایدار و حکوت داری خوبتر، برخورد عادلانه با قضایان صورت بگیرد، چون از دید او، تنها برخورد عادلانه می تواند زمینه وحدت مردم را فراهم سازد، در غیر این صورت همه چی در حد شعار باقی خواهد ماند و افغانستان با مشکلات جدی تر رو به رو خواهد شد.

هم رسانی