یک هیأت ارشد حکومتی و خارجی برای بررسی وضعیت امنیتی از ولایت کندز دیدن کردند

۱۴ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

پیش از چاشت امروز پنج شنبه (۱۴سرطان)  طارق شاه بهرامی وزیر دفاع، ویس احمد برمک وزیر داخله، معاون اوپراتیفی ریاست عمومی امنیت ملی، جان نیکلسون فرمانده عمومی ناتو در افغانستان، سفرای کشورهای فرانسه، ایتالیا و آسترالیا، معاونین سفارت‌های هالند، جرمنی و انگلستان و نماینده کشورهای آمریکا و هندوستان وارد شهر کندز شدند.

دفتر مطبوعاتی والی کندز، هدف سفر این مقام‌های بلند پایه داخلی و خارجی را بحث روی مسایل مهم امنیتی، تحکیم پروسه صلح، تجهیز سازی نیروهای امنیتی، آسیب شناسی وضعیت عمومی کندز و شنیدن دیدگاه‌های شهروندان این ولایت گفته است.

در اعلامیه این دفتر آمده است که عبدالجبار نعیمی والی کندز، وضعیت فعلی این ولایت را برای تطبیق بازسازی و نوسازی، انکشاف، گسترش ساحۀ فعالیت دولت مناسب دانسته و خواسته است که باید زمینه‌های بهتر حکومت داری مساعد گردد.

همچنان در اعلامیه آمده است که جنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی ناتو در افغانستان وعده کرده است که امریکا هیچ‌گاه مردمان ولایت کندز را تنها نمی­گذارد. خبرنامه افزوده است که آقای نیکلسون از پیشرفت های صلح و خوش­بینی مردم استقبال کرده است.

طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی در این سفر گفته است که آماده سرکوب کسانی اند که “واقعاً مخالف نظام اند و یا امنیت عامه را مختل می­سازند.

وزیر دفاع هدف سفر این هیأت را بررسی وضعیت امنیتی و روند حکومت‌داری خوب خوانده و گفته که چالش‌های که بر سر راه حکومت داری در این ولایت وجود دارد را یاد داشت کرده در حل آنها در سطح ولایت کندز اقدام خواهد کرد.

این هیأت ارشد داخلی و خارجی در حالی به ولایت شمال شرقی کندز سفر می­کنند که در بیشتر ولسوالی‌های این ولایت طالبان حضور گسترده دارند و ولایت کندز تنها ولایتی است که در دوره حکومت آقای غنی، دو بار به دست جنگ‌جویان طالبان سقوط کرده است.

محراب الدین ابراهیمی

هم رسانی