Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
بزرگ‌ترین مرکز داعش درگورگوری ننگرهار از بین برده شد |

بزرگ‌ترین مرکز داعش درگورگوری ننگرهار از بین برده شد

۱۷ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان نظامیان خارجی در افغانستان گفته اند که در هماهنگی با نیروهای امنیتی افغانستان، بزرگ‌ترین مرکز گروه داعش را در ولایت ننگرهار از بین برده اند. بی بی سی فارسی به نقل از جوشوا تیل، فرمانده عملیات‌های خاص نیروهای بین المللی در افغانستان نگاشته است که این عملیات در مربوطات گورگوری در ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار انجام شده است.

به گفته‌ی آقای تیل درحمله بالای این مرکز مهم داعش در ولایت ننگرهار نزدیک به ۱۷۰ تن از داعشیان کشته شده اند. فرمانده عملیات‌های خاص نیروهای بین المللی هم‌چنان گفته است که این مرکز یک پایگاه بسیار مهم برای داعش بوده است، زیرا که این مرکز زمینۀ کمک‌های مالی و لوجستیکی را برای آنان فراهم می‌کرد.

به گفته‌ی او، این عملیات نزدیک به دو ماه جریان داشته است که در نتیجه آن، صدها نیروی امنیتی افغان و ده‌ها نیروی ویژه امریکایی حضور داشته اند.

نیروهای خارجی گفته اند که در جریان این عملیات ۹ مغاره، ۵ تونل که این گروه به عنوان مخفی‌گاه استفاده می‌کردند و چندین انبار اسلحه و مهمات آنها نیز تخریب شده اند.

آقای تیل تاکید کرده است که  داعشی‌های که در این مرکز کشته و زخمی شدند، اکثر اتباع خارجی اند.

ازسویی هم رضوان الله بشرمل، ولسوال ده بالا ولایت ننگرهار گفته است ، اکثر کسانی که در عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای خارجی کشته و زخمی شدند، از سین‌کیانگ چین، تاجکستان، ازبیکستان و چچن بوده اند که در کنار جنگ‌جویان دیگر از افغانستان در این ساحه با نیروهای امنیتی افغانستان درجنگ بودند.

گفته می‌شود پس از اچین، گورگوری در ننگرهار از مهم‌ترین مراکز داعش به شمار می‌رفت که حضور این گروه در این منطقه امن سبب شده بود، این گروه بتواند حملات شان را در سایر نقاط ولایت ننگرهار و دیگر ولایات راه اندازی بکنند.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان مرکز اصلی گروه داعش در افغانستان است و دو سال پیش این گروه، ولایت ننگرهار را پایتخت شاخه خراسان داعش انتخاب کرده بودند.

هم رسانی