یک گروپ یازده نفری طالبان در ولایت بغلان به دولت تسلیم شد

۲۰ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

یازده تن از جنگجویان گروه طالبان مسلح که از دو سال به این‌سو در ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان با نیروهایی امنیتی می جنگیدند، اسلحه شان را به زمین گذاشته از جنگ دست کشیدند.

این افراد به سرکرده‌گی ملا نجم‌الدین باشنده ولسوالی تاله و برفک بارها در منطقه ترموش ولسوالی تاله و برفک، حملاتی را بالای نیروهای امنیتی انجام دادند که به گفته مقام‌های محلی ولایت بغلان بر اساس کارهای اوپراتیفی ریاست امنیت ملی این ولایت از جنگ دست کشیدند.

عبدالحی نعمتی والی بغلان در محفل تسلیمی این افراد، جنگ افغانستان را در نتیجه مداخله کشورهای خارجی دانسته گفت:”دشمنان خارجی، برادران ما را فریب داده است و نمی‌گذارند که به صلح بپیوندند”

محمد صفدر محسنی ریس شورای ولایتی بغلان نیز پیوستن این افراد را در تأمین امنیت ولسوالی تاله و برفک مؤثر خوانده از حکومت خواست که برای این آن‌ها زمینه‌های بهتر کاری را فراهم سازد.

با  این حال ملا نجم الدین سرکرده این گروه ۱۱ نفری می‌گوید، دو سال پیش بنابر نا رضایتی‌های که پیدا شد به گروه طالبان مسلح پیوست و در این مدت در منطقه ترموش ولسوالی تاله و برفک تحت فرماندهی سید یاقوت شاه از فرماندهان محلی طالبان فعالیت داشتند.

این درحالیست که چندی پیش ولسوالی تاله و برفک در پی حملات تهاجمی گروه طالبان مسلح سقوط کرد و نیروهای امنیتی با دادن تلفات پس از نزدیک به دو هفته، موفق شد دوباره آن را از کنترل طابان خارج سازند.

محراب الدین ابراهیمی

هم رسانی