رئیس ستاد ارتش، رئیس ارگان‌های محل و معین ارشد وزارت داخله بار دیگر به ولایت فاریاب رفتند

۲۰ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان امنیتی در زون شمال افغانستان گفته اند، که رئیس ستاد ارتش، معین ارشد امور امنیتی وزارت داخله، رئیس ارگان‌های محل و معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی برای بازدید اوضاع امنیتی به ولایت فاریاب رفته اند.
در خبرنامه‌ی که امروز چهارشنبه( ۲۰ سرطان) ازسوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به نشر رسیده، آمده است که مسوولان ارشد امنیتی برای بازدید از خط نخست جنگ و سوق واداره اوپراتیفی در مربوطات کته کمپ ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب رفته اند.

این دومین بار است که این هیأت ارشد حکومتی، در کمتر از ده روز گذشته، به ولایت فاریاب می‌روند. هر چند هدف از این سفر، بازدید از خط نخست جنگ خوانده شده است، اما به نظر می رسد حکومت هنوز هم نگران برهم خوردن اوضاع در ولایت فاریاب است که پس از بازداشت نظام الدین قیصاری در این ولایت پیش آمده است.

بربنیاد این خبرنامه قول اردوی شاهین، عملیات ایثار ۵ نیز در مربوطات ولسوالی شرین تگاب و میمنه ولایت فاریاب نیزآغاز شده است و نیروهای امنیتی در آغازین روز این عملیات ۶ جنگ‌‎جوی طالب را کشته اند و ۱۵ تن دیگر نیز زخم برداشته اند.

در این خبرنامه ‌هم‌چنان آمده است که نیروهای امنیتی در جریان این عملیات نزدیک به ۲۰۰ کیلو مواد انفجاری را کشف و ظبط کرده اند.

مسئولان ارشد امنیتی و رئیس ارگان های محلی درحالی به ولایت فاریاب رفته اند که مردم در این ولایت از ۱۰ روز به این سو برای آزادی نظام الدین قیصاری و بازگشت جنرال دوستم دست به اعتراضات گسترده زده و شاهراه بندر آقینه را نیز مسدود کرده اند.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان از ولایت های به شدت ناامن است و از چند روز به این سو، به دلیل بازداشت نظام الدین قیصاری نماینده ارشد جنرال دوستم در ولایت، در کنار ناامنی‌ها که از سوی طالبان ایجاد می‌شود، اعتراضات مردمی نیز در این ولایت نیز هرج و مرج جدی را به میان آورده است.

هم رسانی