شاهراه سالنگ دوباره به روی ترافیک باز شد

۲۰ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

شاهراه سالنگ که از ساعت ۷ صبح امروز از سوی شماری از معترضان در ولسوالی خنجال ولایت بغلان به دلیل خرابی این شاهراه در این منطقه، مسدود شده بود، پس از هشت ساعت دوباره ساعت ۲ پس از چاشت امروز چهار شنبه به روز ترافیک باز شد.

لطف الله هاتف ولسوال خنجان به هشدار گفت، پس از گفتگو با معترضان حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر امروز تظاهرات خاتمه یافت و شاهراه سالنگ دوباره باز شد و اکنون مسافران این مسیر به رفت و آمد شان ادامه می‌دهند.

آقای هاتف گفت، بر اساس اطلاعات بدست آمده از وزارت فواید عامه، قرار داد کار بازسای این شاهراه، امروز نهایی شده و تا روز شنبه عملاً آغاز می‌گردد.

ساعت ۷ صبح امروز ده‌ها تن از باشنده‌گان ولسوالی خنجان ولایت بغلان، در اعتراض به خرابی شاهراه سالنگ و بی توجهی حکومت این بزرگ‌راه را به روی ترافیک بستند.

معترضان مدعی اند که خرابی بیش از حد این شاهراه و خاک و غبار برخواسته از آن، بر حاصلات زراعتی و باغداری آنان تأثیرات منفی بجا گذاشته و در سال‌های اخیر از این ناحیه زیان‌های مالی زیادی را متحمل شده اند.

این معترضان صبح امروز در مربوطات ولسوالی خنجان، با گذاشتن موانع و بر افراشتن آتش شاهراه را به روی ترافیک مسدود کرده بودند که با پا در میانی مقام های محلی و بزرگان محل اکنون دوباره این مسیر به روی مسافران باز شده است.

محراب الدین ابراهیمی

هم رسانی