در حمله ترورستی گروهی به مدیریت معارف شهری جلال آباد، ۱۰ نفر کشته شدند

۲۰ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

حمله صبح امروز بر ساختمان مدیریت شهری معارف شهر جلال آباد در ولایت ننگرهار، ۱۰ کشته و نزدیک به بیست زخمی برجای گذاشت. این حمله گروهی، حدود ساعت ۹:۳۰ صبح امروز چهار شنبه (۲۰سرطان) در ناحیه پنجم شهر جلال آباد رخ داد.

تمامی کشته شده‌گان این رویداد، غیر نظامیان و کارمندان این مدیریت هستند. حمله کننده‌گان با یک انفجار حمله شان را آغاز کرده و سپس شماری از آنها داخل ساختمان مدیریت معارف شهری شدند.

هنوز مشخص نیست که چند نفر در این حمله سهم داشتند، اما مقام های محلی پایان درگیری را تأیید کردند. این حمله نزدیک به پنج ساعت وقت را در بر گرفت تا تمامی حمله کننده‌گان کشته شوند.

این حمله گروهی در حالی در شهر جلال آباد رخ می‌دهد که روز گذشته نیز یک حمله انتحاری در این شهر، یازده کشته و بیشتر از ده زخمی بر جای گذاشت.

در حمله روز گذشته سه کارمند امنیت ملی ولایت ننگرهار نیز کشته شدند. گفته می شود هدف حمله روز گذشته ماموران امنیت ملی بود اما بیشترین قربانیان آن غیر نظامیان بودند که در محل انفجار حضور داشتند.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از ولایت های به شدت ناامن است و در کنار گروه طالبان، گروه داعش نیز در این ولایت حضور بسیار گسترده دارند.

سه روز پیش نیز نیروهای خارجی و حکومت افغانستان اعلام کردند که موفق شدند بزرگ ترین مرکز داعش در این ولایت را نابود کنند که در نتیجه آن نزدیک به ۱۸۰ نفر از اعضای داعش کشته شدند.

حمله پاکسازی به این مرکز گروه داعش چندین روز را در برگرفته بود. ماه سرطان برای باشنده‌گان ولایت ننگرهار، ماه خونینی بود. هفته پیش در هنگام سفر رئیس جمهور غنی به این ولایت نیز در یک حمله انتحای که اقلیت مذهبی هندو سیک‌های افغانستان به گونه مشخص در آن هدف قرار گرفتند، ۱۹ نفر به شمول ۱۷ شهروند هندو سیک افغانستا کشته شده و بیشتر از ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

هم رسانی