بریتانیا ۴۴۰ سرباز جدید به افغانستان می فرستد

۲۰ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

ترزامی، نخست وزیر بریتانیا می‌گوید که این کشور تا چندین ماه دیگر ۴۴۰ سرباز جدید به افغانستان می‌فرستد. خانم ترزامی که یک روز قبل از نشست سران ناتو در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد گفت، که بریتانیا هم‌چنان در کنار مردم افغانستان می‌ماند و نیروهای امنیتی این کشور را تقویت خواهد کرد.

به گفته‌ی بانو ترزامی، بیش از ۲۰۰ تن این سربازان تا ماه اگست به افغانستان فرستاده می‌شوند و باقی این سربازان نیز تا ماه فبروری سال ۲۰۱۹ میلادی به افغانستان فرستاده خواهند شد.

نخست وزیر بریتانیا در این نشست هم‌چنان گفت که اگر نیاز باشد، نیروهای بیشتری برای مشوره و هم‌کاری نیروهای امنیتی افغانستان فرستاده خواهد شد او گفت:” وقتی سران ناتو صدا بزند، بریتانیا نخستین کشوری خواهد که پاسخ مثبت به درخواست شان بدهد.”

بانو ترزامی هم‌چنان گفت که پیمان ناتو همانند گذشته امروز هم مهم وحیاتی است و بریتانیا نیز به تعهدات خود هم‌چون گذشته باورمند خواهد بود.
مسئولان نظامی بریتانیا اعلام کرده اند که سربازان جدید بریتانیا در چوکات مأموریت حمایت قاطع در کابل مستقر خواهند شد و از این سربازان در مشوره‌دهی نیروهای امنیتی افغانستان برای مبارزه علیه طالبان و داعش استفاده می‌شود.
با فرستادن ۴۴۰ سرباز دیگر، شمار سربازان بریتانیایی در افغانستان به ۱۱۰۰ نفر می‌رسد. این نیروها بیشتر نیروهای امنیتی افغانستان را مشوره می‌دهند، زیرا که وظیفه‌ی جنگی این سربازان در ۲۰۱۴ پایان یافته است.

نخست وزیر بریتانیا در حالی از فرستادن ۴۴۰ سرباز دیگر به افغانستان خبرداده است که در نشست سران ناتو که قرار فردا در بروکسل برگزار شود نیز در مورد افزایش سربازان نیروهای خارجی و حمایت دراز مدت نیروهای امنیتی افغانستان بحث و گفتگو خواهد شد.

درحال حاضر نزدیک به ۱۵ هزار نیروهای خارجی در سراسر افغانستان حضور دارند.

هم رسانی