کشته شدن ۲۴ طالب در پی هدف قرار گرفتن نشست سران کلیدی این گروه در ولایت غزنی

۲۱ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

وزارت دفاع افغانستان گفته است که نیروهای ارتش یک نشست سران طالبان در ولایت غزنی را هدف قرار داده اند.

در خبرنامه وزارت دفاع افغانستان آمده است که در این نشست شماری از سران پیشین حکومت طالبان نیز حضور داشتند.

در خبرنامه وزارت دفاع که امروز پنج شنبه (۲۱سرطان) نشر شده آمده است که نیروهای امنیتی در عملیات هوایی شان یک جلسه هیات بلند پایه گروه طالبان را در مربوطات روستای لنگا در ولسوالی ناوه این ولایت هدف قرار داده اند که در نتیجه ۲۴ طالب کشته شدند.

خبرنامه افزوده است که در این عملیات هوائی ۱۷ جنگ‌جوی طالب به شمول ملا امیر خان متقی، وزیر پیشین اطلاعات و فرهنگ طالبان، ملاخلیفه و ملا شاه محمد، اعضای کلیدی شورای کویته و ملا یوسف، والی خود خوانده‌ی طالبان برای ولایت غزنی زخمی شدند.

وزارت دفاع افغانستان افزوده است که نیروهای امنیتی بر اساس گزارش‌های کشفی و استخباراتی جلسه سران طالبان را در ولایت غزنی هدف قرار داده اند.

وزارت دفاع درحالی از کشته و زخمی شدن سران طالبان در ولسوالی ناوه ولایت غزنی خبرداده اند که وضعیت امنیتی این ولایت از دو هفته به این سو به شدت رو به خرابی است و طالبان در جریان ده روز گذشته، ده‌ها سرباز امنیتی را در حملات گروهی شان در چندین ولسوالی این ولایت کشته اند.

روز گذشته شماری از نمایندگان مجلس با ابراز نگرانی از اوضاع بد امنیتی در این ولایت تاکید کردند که جنگ‌جویان طالبان از ده روز به این سو پاسگاه های امنیتی را در ولسوالی قره‌باغ سقوط داده اند و صدها سرباز امنیتی افغانستان در نتیجه حملات این گروه کشته شده اند.

ولایت غزنی در جنوب افغانستان از ولایت‌های ناامن است و گروه طالبان در این ولایت حضور گسترده و چشم گیر دارند. در جریان سال‌ جاری خورشیدی چندین بار ولسوالی‌های این ولایت میان طالبان و نیروهای امنیتی دست به دست شده اند.

هم رسانی