جنگ‌جویان طالب بر سه زن داعشی در ولسوالی درزاب جوزجان تجاوز جنسی کردند

۲۳ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان امنیتی در زون شمال افغانستان گفته اند که جنگ‌جویان طالبان بالای سه زن داعشی در ولسوالی درزاب جوزجان نخست تجاوز جنسی کردند و سپس آنان به قتل رساندند.

درخبرنامه‌ی که امروز شنبه(۲۳ سرطان) ازسوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به نشر رسیده، آمده است که طالبان سه زن داعشی را که از کشورهای چچن و ازبیکستان بودند، مورد تجاوز جنسی قرار داده وسپس آن‌ها را کشته اند.

خبرنامه‌ می‌افزاید که در سومین روز درگیری میان جنگ‌جویان طالب و داعش در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، ۱۲ داعشی کشته شده و ۳۳ تن دیگر شان زخم برداشته اند.

بر بنیاد این خبرنامه، در جریان این درگیری‌ها ۳جنگ‌جوی طالب نیز کشته شده و ۸ تن دیگر زخم برداشته اند.
مسئولان امنیتی در زون شمال افغانستان گفته اند که در جریان سه روز درگیری میان جنگ‌جویان طالب و داعشی بیش از ۱۲۰ نفر از دو طرف کشته شدند.

پیش از این مقام‌های محلی در ولایت جوزجان به هشدار گفته بودند که گروه طالبان با حمله به مواضع افراد داعش در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، برخی از پناهگاه‌ها و ساحات تحت کنترول این گروه را تصرف کرده است و جنگ‌جویان داعش تنها در منطقه سردره حضور دارند که در محاصره طالبان قرار گرفته اند.

به گفتۀ مقام های محلی جوزجان، جنگ‌جویان طالبان از ولایت‌های سرپل، فاریاب، غور و حتی قندهار به ولسوالی درزاب آمده اند و از چهار روز به این‌سو حملات شان را بر داعشیان در این ولایت آغاز کرده اند.

یک منبع محلی از ولسوالی درزاب به هشدار گفت، طالبان مسلح که تعداد شان نزدیک به چهار هزار نفر می‌رسد با هشتاد نفر فدایی، مناطق آقبلاق، آقسای و بی بی مریم در ولسوالی درزاب و مناطق خانقاه و چقمه چقور در ولسوالی قوش تپه را تصرف کرده و تا پنجصد متری پایگاه اصلی داعشیان در سردره ولسوالی درزاب خود را رسانیده اند.

بر اساس اطلاعات منابع امنیتی در ولایت جوزجان، اکنون حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر داعشی که در میان شان شهروندان خارجی این گروه نیز شامل هستند، در منطقه سردره گیرمانده اند و در برابر حملات طالبان مقاومت می‌کنند. منابع امنیتی می‌افزایند که جنگجویان ازبیکستانی داعش که سن شان بین ۶۰ تا ۶۵ سال است از تعلیم دیده‌های ماهر ارتش شوروی سابق هستند که تکتیک‌های پیشرفته جنگ را بلد اند.

طالبان به باشنده گان ولسوالی درزاب گفته اند که با بیرون راندن داعش از این ولسوالی، مکاتب را بازگشایی می‌کنند و مردم را اجازه می‌دهند که دوباره به خانه‌های شان برگردند.

پس از کشته شدن قاری حکمت فرمانده خودخوانده داعش در ولایت جوزجان، رهبری این گروه را مولوی حبیب الرحمان که باشنده ولسوالی شولگره ولایت بلخ می باشد به عهده دارد.

ولسوالی درزآب از مراکز اصلی گروه داعش در شمال افغانستان بود و زمستان سال گذشته مقام‌های محلی تأیید کردند که شماری از جنگ‌جویان خارجی این گروه از کشورهای سوریه و عراق نیز به این ولایت آمده و مصروف آموزش کودکان برای انجام حملات انتحاری هستند.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی