بیش از ۶۰ جنگ‌جوی طالب در ولایت‌های فاریاب، کندز و تخار کشته و زخمی شدند

۲۳ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان امنیتی در زون شمال افغانستان گفته اند که در یک شبانه روز گذشته بیش از ۶۰ هراس‌افگن در ولایت‌های فاریاب، کندز و تخار کشته وزخمی شدند
قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان با نشرخبرنامه‌ی گفته است که نیروهای امنیتی در یک شبانه روز گذشته ۴۹ جنگ‌جوی طالبان به شمول دو سردسته این گروه را در سه ولایت شمالی کشته اند.

دراین خبرنامه آمده است که در درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و جنگ‌جویان طالب در ولسوالی شرین تگاب ولایت فاریاب ۴ طالب کشته شدند و ۱ تن دیگر زخمی برداشته است.
بر بنیاد این خبرنامه ۴۱ هراس‌افگن طالب در ولسوالی‌های چهاردره و دشت ارچی ولایت کندز کشته شدند و ۱۱ تن دیگر نیز زخم برداشته اند.
مسئولان امنیتی هم‌چنان گفته اند که در عملیات هوائی نیروهای امنیتی افغانستان در ولسوالی درقدر تخار ۴ طالب کشته شده و ۷ تن دیگر نیز زخم برداشته اند.

مسئولان امنیتی در زون شمال افغانستان تاکید کرده اند که در جریان این درگیری‌ها به نیروهای امنیتی افغانستان هیج‌ آسیبی نرسیده است.

این همه در حالیست که در جریان چهار روز گذشته، طالبان موفق شده اند بیشتر از ۱۰۰ سرباز امنیتی را در ولایت‌های کندز، فاریاب و فراه بکشند و ده‌ها تن دیگر را نیز زخمی بسازند.

هم رسانی