Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
جان بس سفیر امریکا به دیدن عطا محمد نور به مزار رفته است |

جان بس سفیر امریکا به دیدن عطا محمد نور به مزار رفته است

۲۶ سرطان ۱۳۹۷ هشدار

عطامحمد نور والی پیشین ولایت بلخ می‌گوید که در دیدار با جان بس سفیر امریکا در افغانستان نسبت به وضعیت امنیتی در شمال افغانستان گفتگو کرده است.

این نخستین سفر سفیر جدید امریکا به ولایت بلخ است و احتمالن به جنجال های اخیر در شمال افغانستان ارتباط دارد.

پیش از این، آقای نور همراه با محمد محقق و رئیس دفتر جنرال دوستم به حکومت هشدار داده بودند که اگر، حکومت مرکزی به خواست مردم شمال توجه نکند و همین گونه به سیاست‌های که دنبال می کند ادامه بدهد، آنها به اعتراضات مدنی گسترده تر دست خواهد و انتخابات را نیز تحریم می‌کنند.

آقای نور در صفحه رسمی‌ فیس‌بوکش نوشته است که این دیدار در مودر حضور داعش در شما افغانستان، امنیت ولایات شمال و شمال شرق و انتخابات پیش‌رو صحبت کرده است.

او گفته است مردم افغانستان خواستار اصلاحات است و به سفیر امریکا گفته است که تنها راه بیرون رفت از وضعیت کنونی، برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان است.

پانزده روز است که ولایات شمال و شمال شرق افغانستان در اعتراض به بازداشت نظام  الدین قیصاری نماینده ارشد جنرال دوستم از سوی حکومت، شاهد اعتراضات بسیار گسترده مردمی ضد حکومتی اند و تا حالا اعتراض کننده‌گان دفاتر اکثر ادارات محلی به شمول دفاتر ولایتی کمیسیون انتخابات در شش ولایت را مسدود کرده اند.

اعتراض کننده‌گان خواستار بازگشت فوری جنرال دوستم است که گفته می‌شود گفتگوها برای بازگشت جریان دارد و احمالا در جریان همین هفته به افغانستان باز خواهد گشت.

در هفته‌های اخیر، وضعیت سیاسی افغانستان در کنار وضعیت بد امنیتی، در حال بدتر شدن است.

سه روز پیش سران تاثیر گذار ترین احزاب سیاسی نشستی در کابل داشتند و خواستار باطل شدن روند ثبت نام رای‌دهنده‌گان با استفاده از شناسنامه‌های کاغذی شده و تأکید کردند که این روش بحران زا و زمینه ساز تقلب در انتخابات است. این سیاست گران ارشد افغانستان خواستار استفاده از شیوه بایومترک در انتخابات افغانستان شدند.

تقاضای که با واکنش تند رئیس جمهور غنی روبه رو شد و آقای غنی پایگاه مردمی این افراد را زیر سوال برد.

هم رسانی