Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
رئیس جمهور غنی: هرگز حق العبد را بخشیده نمی توانم |

رئیس جمهور غنی: هرگز حق العبد را بخشیده نمی توانم

۷ اسد ۱۳۹۷ هشدار

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان می‌گوید که فساد مهم‌ترین عامل فتنه و فاجعه در کشور است و باید علیه این پدیده کشنده مبارزه شود.
آقای غنی که پس  ازچاشت امروز در دومین روز نشست صدای منبر علیه فساد در کابل صحبت می‌کرد، گفت که دولت پاسخ‌گو باید در سدد حفظ عدالت و حاکمیت قانون در میان مردم باشد.
به باور آقای غنی تمام مردم افغانستان فاسد نیستند، بلکه یک حلقه کوچک، تمام مردم را به گروگان گرفته است و به دلیل همین افراد است که تمام مردم افغانستان در لیست فاسدان قرار گرفته اند.
او دراین مورد چنین افزود:” یک اقلیت کوچک در افغانستان فاسد اند، نه تمام مردم افغانستان، پس باید این حلقه خبیسه از میان برداشته شود، تا دیگر از خاطر این حلقه تمام مردم افغانستان شرمنده نباشند.”
او تصریح کرد که عدالت بالای همه یکسان تطبیق می‌شود، و تاکید کرد که به عنوان رئیس جمهور هرگز حق العبد را بخشیده نمی‌تواند.
رئیس جمهور غنی با اشاره به محکمه علنی وزیر پیشین مخابرات گفت، وقتی که اعضای کابینه افغانستان محاکمه علنی شوند، پس هیج‌کسی دیگر فراتر از قانون نیست وهرگاه مرتکب فساد شوند مورد بازپرسی نهادهای عدلی و قضایی قرار خواهند گرفت.

رییس جمهور همچنان به تمام اداره های دولتی دستور داد تا از دستور نهادهای عدلی و قضایی پیروی کنند و تاکید نمود، افرادی را که دادستانی کل و نهادهای عدلی و قضایی معرفی می کنند، رییس جمهور آنان را بخشیده نمی تواند.

عالمان دین نیز از منظر اسلام، رشوه گرفتن و غضب زمین را فساد خواندند و تاکید بر مبارزه با این پدیده ها کردند.

حکومت در حالی برای مبارزه با فساد دست به دامان دین و عالمان دین دراز کرده که سال هاست نام افغانستان با فساد گره خورده و در جایگاه سه مفسدترین کشورهای جهان قرار می گیرد.

پدیده ای که خیلی ها دوام ناامنی را نیز به آن مرتبط می دانند.
رازق اختیاربیگ

هم رسانی