کشته و زخمی شدن ۵ جنگ‌جوی طالبان در ولایت فاریاب

۷ اسد ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان امنیتی درولایت فاریاب گفته اند که ۵ جنگ‌جوی طالب در ولایت فاریاب کشته و زخمی شدند. در خبرنامه‌ی که امروز یک‌شنبه(۷اسد) از سوی دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به نشررسیده، آمده است که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و جنگ‌جویان طالب در مربوطات اسلام قلعه ولسوالی شرین تگاب ولایت فاریاب، ۳ جنگ‌جوی طالب کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخم برداشته اند.

خبرنامه افزوده است که در جریان عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی شرین تگاب این ولایت یک قبضه راکت انداز و یک حلقه ماین جاسازی شده نیز کشف و ظبط شده است. مسئولان امنیتی در زون شمال هم‌چنان گفته اند که نیروهای امنیتی، عملیات تصفیوی را در روستای ده بالا در ولسوالی نمک آب ولایت تخار نیز آغازکرده اند که در نتیجه شماری ازجنگ‌جویان طالب کشته و زخمی شدند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین هم‌چنان گفته است که در جریان این عملیات تصفیوی به نیروهای امنیتی و مردم محل هیج‌آسیبی نرسیده است. مسئولان امنیتی درحالی از آغاز عملیات تصفیوی در ولسوالی نمک تخار خبرداده اند که دو شب پیش جنگ‌جویان طالب بر مرکز ولسوالی خواجه غار این ولایت حمله گروهی کرده و قسمت‌های از مرکز ولسوالی را تصرف کردند.

ولایت‌های تخار و فاریاب در شمال و شمال شرق افغانستان از ولایت های به شدت ناامن اند و گروه طالبان در این دو ولایت حضور گسترده دارند. همین اکنون چندین ولسوالی ماورای کوکچه در تهدید بسیار بالا از سوی طالبان قرار دارند و هر آن ممکن طالبان برای تصرف آنها حمله کنند.

هم رسانی