رئیس جمهور غنی بر مدیریت آتش‌بس تأکید کرد

۱۷ اسد ۱۳۹۷ هشدار

ارگ ریاست جمهوری گفته است که رئیس جمهور غنی در سفرش به ولایت کاپیسا بر مدیریت آتش‌بس احتمالی در روزهای عید قربان تأکید کرده است.

آقای غنی در دیدار با مسئولان امنیتی ولایت کاپیسا در مورد مدیرت آتش‌بس احتمالی حرف زده است. رئیس جمهور غنی صبح امروز به ولایت کاپیسا رفت و سب استیشن گلبهار در این ولایت را افتتاح کرد.

ریاست جمهور در خبرنامه‌ی گفته است که رئیس جمهور غنی به والی و مسئولان کاپیسا دستور داده است که به خاطر هماهنگی بیشتر میان ارگان‌های دفاعی و امینی در این ولایت تلاش کنند.

در خبرنامه ارگ گفته شده است که این دستور رئیس جمهور به منظور تأمین امنیت بهتر مردم و امنیت روند انتخابات به مسئولان محلی ولایت کاپیسا داده شده است.

آقای رئیس جمهور در حالی بر مدیرت آتش‌بس احتمالی در روزهای عید قربان تأکید کرده است که هفته گذشته ارگ ریاست جمهوری و رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح گفت، تلاش‌ها برای یک آتش‌بس دیگر در روزهای عید قربان در جریان است و احتمالا رئیس جمهور دوباره در روزهای عید قربان آتش‌بس عمومی در مقابل طالبان اعلام خواهد کرد.

حکومت افغانستان در روز های عید سعید فطر آتش‌بس هشت روزه اعلام کرد و در روز سوم عید نیز این آتش‌بس را برای ده رروز دیگر به گونه یک جانبه تمدید کرد؛ اما طالبان تنها سه روز عید را آتش‌بس اعلام کرد و در بقیه روزها مرگبار ترین حملات را بری علیه نیروهای امنیتی انجام دادند.

حکومت افغانستان باور دارد که آتش‌بس سرآغاز گفتگوهای صلح با طالبان خواهد بود و در این راستا، شورای علمای افغانستان نیز به شدت کار دارد و این شورا در هفته گذشته از حکومت و طالبان خواست که در روزهای عید قربان نیز آتش‌بس اعلام کنند.

هم رسانی