از حمله گروهی طالبان در شرق کابل جلوگیری شد

۲۰ اسد ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان ارتش در کابل گفته اند که از یک حمله گروهی طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولایت کابل جلوگیری کرده اند. روز گذشته طالبان در پی حمله گروهی به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی سروبی کابل بودند که از سوی نیروهای ارتش از این حملات جلوگیری شده است.

قول اردوی ۲۰۱ سیلاب با شنر خبرنامه‌ای گفته است که گروه طالبان روز گذشته می‌خواست بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در دره‌ی اوزبین ولسوالی سروبی حمله کنند، اما از این حمله جلوگیری شده است.

در خبرنامه این نهاد اردش آمده است که مسئولان امنیتی و دفاعی از این تصمیم افراد گروه طالبان پس از اجرای حمله خبر شده و با راه اندازی عملیاتی بر مواضع طالبان، پلان این گروه را خنثی کرده اند.

گفته شده در جریان این عملیات، دو طالب کشته شده و یک تن دیگر شان زخم برداشته اند. مقام های ارتش در حالی از خنثی کردن حمله گروهی طالبان در ولایت کابل خبر داده است که این گروه دو شب پیش، حمله گسترده‌ای را از چهار استقامت بر شهر غزنی انجام داده و قسمت های از شهر غزنی را نیز تصرف کردند.

امروز، دومین روز است که در غزنی میان طالبان و نیروهای امنیتی جنگ جریان دارد و این گروه تمامی پایه‌های مخابراتی را قطع کرده اند و تا از اطلاع رسانی از چگونگی وضعیت غزنی جلوگیری صورت بگیرد.

گذشته از حمله گروهی طالبان به شهر غزنی، این گروه در ولایت بغلان نیز با انجام حملات گروهی، ۱۶ سرباز پولیس و ارتش را کشته و یکی دو پاسگاه آنها را نیز تصرف کرده اند.

ولسوالی سروبی در شرق کابل، از مناطق ناامن است که در مرز با ولایت‌های ننگرهار، لغمان و کاپیسا قرار دارد و افراد طالبان در بسیاری از مناطق این ولسوالی حضور دارند.

هم رسانی