Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
بیشتر از 30 سرباز امنیتی از ولسوالی اجرستان غزنی به دایکندی فرار کرده اند |

بیشتر از ۳۰ سرباز امنیتی از ولسوالی اجرستان غزنی به دایکندی فرار کرده اند

۲۲ اسد ۱۳۹۷ هشدار

روز گذشته، ۳۳ سرباز امنیتی افغانستان در ولسوالی اجرستان ولایت غزنی، پس از حمله تهاجمی گروه طالبان و مقاومت چند ساعته با طالبان، ولسوالی اجرستان را ترک کرده و به ولسوالی میرامور ولایت دایکندی پناه برده اند.

مقام های محلی ولایت دایکندی به روزنامه اطلاعات روز گفته اند که این سربازان پس از درگیری دشدی با طالبان و زخمی شدن پنج تن از آنها، از ولسوالی اجرستان غزنی به ولسوالی میرامور دایکندی پناه برده اند.

علی اکبر ناطقی سخن‌گوی ووالی دایکندی به اطلاعات روز گذشته است، که روز گذشته ۳۳ نفر از نیروهای امنیتی، که شامل ۱۶ سرباز کوماندو، ۸ سرباز ارتش، ۵ سرباز پولیس محلی و ۲ سرباز پولیس ملی است، پس از درگیری با افراد طالبان و انتقال زخمی‌های شان به ولسوالی میرامور ولایت دایکندی پناه آورده اند.

او گفته است که پنج از سربازان زخمی شده، در شفاخانه اسکان، در این ولسوالی زیر تداوی قرار دارد. وضعیت زخمی ها نیز بهتر شده است.

طالبان سه روز پیش بر مرکز ولسوالی اجرستان حمله کردند و گفته می‌شود که ۲۵ سرباز امنیتی در این حمله طالبان کشته شده اند.

شماری از نماینده‌گان غزنی در مجلس نیز دو روز پیش نسبت به وضعیت بد سربازان در ولسوالی اجرستان هشدار داده بودند. محمد علی اخلاقی عضو مجلس نماینده‌گان از ناپدید بودن سربازان امنیتی در این ولسوالی خبرداده و خواستار کمک های فوری به آنها شده بود.

این سربازان در حالی به ولایت دایکندی فرار کرده و شماری نیز ناپدید اند که مرکز غزنی نیز از چهار روز به این سو به شدت زیر حملات سنگین طالبان قرار دارند و افراد این گروه، ده‌های سرباز امنیتی و غیر نظامیان را کشته و تأسیسات دولتی را نیز آتش زده اند.

ولسوالی اجرستان ولایت غزنی در مرز با ازرگان و دایکندی قرار دارد و حدود سه ماه پیش نیز مرکز این ولسوالی برای چند روز از سوی طالبان تصرف شده بود.

هم رسانی