دست‌کم ۴۰ سرباز ارتش و غیرنظامی در ولسوالی جاغوری کشته شدند

۲۰ عقرب ۱۳۹۷ هشدار

در حمله‌ی دوباره شب گذشته جنگ‌جویان طالب بالای ولسوالی جاغوری ولایت غزنی، دست‌کم ۴۰ سرباز ارتش و غیرنظامی کشته شدند.

منابع محلی به روزنامه اطلاعات روز گفته است که در جریان درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان در ولسوالی جاغوری دست‌کم ۲۵ تن از نیروهای کماندو کشه شدند.

این منابع تاکید می‌کنند در جریان حمله طالبان به منطقه اوتقول ولسوالی جاغوری ۱۵ غیرنظامی نیز کشته شدند.

حمله طالبان به ولسوالی جاغوری وارد ششمین روز شده است. گفته می‌شود که درگیری شب گذشته نیز میان طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان جریان داشته است و تا کنون ۳۰ جنگ‌جوی طالب نیز در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

شفاخانه مرکزی جاغوری نیز انتقال بیش از ۱۰ غیرنظامی زخمی را به این شفاخانه تأیید کرده است که همه در ولسوالی جاغوری زخمی شدند.

چهارشنبه هفته گذشته، گروه طالبان از منطقه رسنه در ولسوالی گیلان بر مناطقی از ولسوالی جاغوری حمله کردند. منابع محلی در آن زمان گفته بودند که طالبان ابتدا دو پاسگاه امنیتی را  تصرف کردند که دوباره از سوی نیروهای محلی، افراد این گروه عقب زده شده اند.

این درحالی است که شب گذشته نیز گروه طالبان برای بار دوم به ولسوالی مالستان غزنی حمله کردند، اما با متحمل شدن تلفات سنگین این گروه دوباره از این ولسوالی عقب زده شده اند. دست‌کم ۱۵ روز قبل این گروه بر ولسوالی ارزگان خاص حمله کرده بودند.

گزارش‌ها می‌رساند که در جریان حمله طالبان در ولسوالی ارزگان خاص ۶۰ تن به شمول نیروهای امنیتی، زنان و کودکان کشته شدند و بیش از ۵۰۰ فامیل مجبور به ترک خانه‌های شان شده اند.

درهمین حال شاه‌ حسین مرتضوی،معاون سخن‌گوی ریاست جمهوری ساعاتی قبلش در صفحه فیسبوک خود نگاشته است که نیروهای امنیتی پایگاه های طالبان را در ولسوالی جاغوری و مالستان هدف قرار داده اند.

هم رسانی