روند تفتیش و بازشماری آرای ۳۰۰ مرکز رای‌دهی در ولایت کابل امروز به پایان می‌رسد

۲۰ جدی ۱۳۹۷ هشدار

کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که روند تفتیش و بازشماری آرای ۳۰۰ مرکز رای‌دهی در ولایت کابل تا ظهر امروز به پایان می‌رسد.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخن‌گوی کمیسیون مستقل انتخابات به هشدار می‌گوید که روند تفتیش و بازشماری آرای ۳۰۰ مرکز رای‌دهی در ولایت کابل تا ظهر امروز(پنجشنبه ۲۰ جدی) به پایان می‌رسد.

او گفت: “روند تفتیش و بازشماری آرا تا ظهر امروز آغاز می‌شود و بعد از آن تصمیم نهایی در مورد آن گرفته خواهد شد.”

کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این اعلام کرده بود که آرای ۳۰۰ مرکز رای‌دهی در ولایت کابل به دلیل برخی مشکلات فنی دوباره بازشماری خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این، کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که روند انتقال آرای انتخابات پارلمانی ولایت کابل به سیستم عمومی پایان یافته و به زودی نتایج ابتدایی آن اعلام خواهد شد.

از سوی هم، شماری از ناظرین احزاب سیاسی گفته اند که کارمندان کمیسیون‌های انتخاباتی به نفع نامزدان پولدار کار می‌کنند و روزانه برای شان رای درست می‌کنند.

شماری از ناظران احزاب سیاسی چند روز قبل گفته‌ بودند که هرچند که کارمندان متقلب کمیسیون‌های انتخاباتی از سوی آنان به نهادهای عدلی وقضایی سپرده شده اند، اما هنوز به کارهای خود بدون کدام ممانعت ادامه می‌دهند.

به گفته‌ی آن ها، قاضی میر افغان صافی، الحاج امیرگل شاهین، اجمد جاوید جیجون، احمد ابراهیم عاصم، حاجی اجمل رحمانی، فهیم هاشمی، فدا محمد الفت صالح، اعتبارخان زدران، خان آقا رضایی، حسن مموزی، عنایت الله بابکر خیل، حفیظ الله جلیلی، عبیدالله کلیمزی وردک، اجمل گلاب و عبدالقیوم خیرخواه از نامزدانی هستند که از سوی کارمندان کمیسیون‌های انتخابات مورد حمایت است و برای شان آرای تقلبی ساخته می‌شود.

هم رسانی