حمله تروریستی به مراسم تجلیل از سالگرد مزاری؛ تاکنون یک کشته و ۲۵ زخمی به بیمارستان‌ها منتقل شده اند

۱۶ حوت ۱۳۹۷ هشدار

وزارت صحت عامه می گوید که جاده های دشت برچی تازه به روی ترافیک باز شده و روند انتقال زخمیان رویداد جریان دارد.

محب الله، رئیس عمومی طب معالجوی وزارت صحت عامه لحظات پیشتر گفته بود که تا کنون ۱۱ زخمی به بیمارستان ها منتقل شده اند. او می گوید که جزئیات بیشتر از تلفات این رویداد مشخص نیست.

اما منابع دیگر کشته شدن یک تن و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر در این رویداد را تأیید کرده اند. از میان زخمی، ۸ تن محافطان محمد حنیف اتمر و بقیه غیر نظامیان اند. گفته می شود که عبدالطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز در این رویداد زخم برداشته است.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی محمد حنیف اتمر، رئیس تیم صلح و اعتدال که از حمله تروریستی امروز بر مراسم تجلیل از سالروز شهادت عبدالعلی مزاری جان سالم به در برده است، اعلام کرده که در این رویداد، هشت محافظ آقای اتمر به گونه سطحی زخم برداشته اند و به بیمارستان منتقل شده اند.

از سوی هم نصرت رحیمی سخن‌گوی وزارت داخله می گوید محلی که از آن جا موشک شلیک شده است، مشخص شده و توسط نیروهای پولیس محاصره گردیده است. او می افزاید که این موشک ها از خانه‌ای در مربوطات شهر کابل امنیتی شهر کابل به سوی مصلا شهید مزاری شلیک شده است.

مراسم تجلیل از سالروز شهادت عبدالعلی مزاری در کابل، با انفجار و فرود آمدن راکت بر هم خورد. حوالی ساعت دوازده ظهر امروز در جریان صحبت های عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی صدای یک انفجار شنیده شد. محمد محقق در سخنان کوتاهی، مراسم را ختم شده اعلام کرد و گفت، دشمنان مردم افغانستان نمی‌خواهند شما برنامه های تان را برگزار کرده و غرور تان را به نمایش بگذارید.

در این مراسم که از آدرس محمد محقق برگزار شده بود، تمامی سران سیاسی به غیر از مسئولان ارگ در آن شرکت کرده بودند. حامد کرزی، یونس قانونی، محمد حنیف اتمر، محمد محقق، عبدالله عبدالله، احمد ضیا مسعود، صلاح الدین ربانی و دیگر سران سیاسی و جهادی در این مراسم حضور داشتند.

بسیاری از کسانی که قرار بود امروز در این مراسم سخنرانی کنند، نتوانستند صحبت های شان را ارائه کنند و محمد محقق این برنامه را  ختم شده اعلام کرد.

هم رسانی