Warning: Use of undefined constant ‘WPLANG’ - assumed '‘WPLANG’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: Use of undefined constant ‘fa_IR’ - assumed '‘fa_IR’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hushdar/public_html/wp-config.php on line 26

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/hushdar/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 825
کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد: برخی افراد در وزارت معارف در برابر اصلاحات مقاومت می‌کنند |

کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد: برخی افراد در وزارت معارف در برابر اصلاحات مقاومت می‌کنند

۲۱ حوت ۱۳۹۷ هشدار

کمیته مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری یا (MEC) با نشر سومین گزارش نظارتی خود گفته است که سطوح میانی وزارت معارف در برابر اصلاحات در این وزارت مقاومت می‌کنند.

باری سلام، یک عضو این کمیته امروز سه‌شنبه(۲۱ حوت) در یک نشست خبری گفت که وزارت معارف تنها ۱۶ سفارش این کمیته را به گونه درست تطبیق کرده است.

چندی قبل، این اداره با نشر گزارشی ۱۱۳ سفارش اصلاحی را به وزارت معارف ارایه کرده بود و حالا مدعی است که این وزارت تنها ۱۶ سفارش را به گونه درست تطبیق کرده است.

آقای سلام هم چنان می گوید که از آغاز روند بررسی‌های مبارزه با فساد در وزارت معارف تاکنون، کار ۱۶ سفارش اصلاحی ۵۰ درصد پیش‌رفته و کار تطبیق ۱۵ سفارش دیگر هم تنها ۲۵ درصد پیش رفته است.

او می افزاید که از مجموع سفارشات اصلاحی به وزارت معارف، کار تطبیق ۳۸ سفارش به تازه‌گی آغاز شده و کار تطبیق ۶ سفارش آغاز نشده است. او گفت که کار تطبیق ۲۲ سفارش دیگر نیز در حالت تعلیق قرار گرفته است.

آقای سلام می‌گوید که روند استخدام معلمان، بازنگری و کوچک سازی ساختار وزارت معارف، افزایش مشارکت زنان، بازنگری برنامه‌ها و الکترونیک شدن روند استخدام از برنامه‌های اصلاحی هستند که در وزارت معارف تطبیق شده است.

او علاوه کرد که پرداخت ۶۲ درصد امتیازات معلمان به شکل الکترونیک و تلاش برای دیجیتالی شدن روند توزیع شهادت نامه‌های صنف دوازدهم نیز از اقدام‌هایی هستند که وزارت معارف آن را تطبیق کرده است.

او با بیان این که روند آغاز اصلاحات در وزارت معارف قابل ستایش است، افزود که مقاماتی در سطوح میانی این وزارت در برابر برنامه‌های اصلاحی مقاومت می‌کنند.

رئیس کمیته (میک) گفت که هرچند وزارت معارف نتوانسته است که سفارشات این کمیته را به گونه کامل تطبیق کند، اما باز هم در تطبیق نسبی سفارشات پیشرفت چشمگیری داشته است.

این در حالی است که وزارت معارف، همواره به فساد به ویژه در استخدام معلمان و توزیع امتیازات آن ها متهم بوده است.

هم رسانی