سه فرمانده کلیدی گروه طالبان در ولایت کندز کشته شدند

۲۳ حوت ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان ارتش در شمال افغانستان گفته اند که ۱۲ هراس‌افگن طالب به شمول پنج سر دسته کلیدی این گروه در ولایت کندز کشته و زخمی شدند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز چهارشنبه(۲۳حوت) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در جریان عملیات مشترک نیروهای اردوی ملی و نیروهای امنیت ملی در مناطق جمال، شاخط و تلوکه ولایت کندز ۱۲ هراس‌افگن طالب کشته و زخمی شدند.

بر بنیاد این خبرنامه، ۹ هراس‌افگن طالب به شمول قاری غیاث، حاجی لالا و شهاب الدین فرماندهان محلی این گروه کشته و ۳ تن دیگر به شمول ملا حیدری و قاری سمیع دو فرمانده محلی دیگر طالبان زخم برداشته اند.

ولایت کندز در شمال شرق افغانستان از ولایت‌های ناامن بشمار می‌رود و طالبان در آن حضور گسترده دارند. چندین ولسوالی این ولایت به طور کامل در کنترل طالبان اند و شمار دیگر نیز در تهدیدات بسیار بالا قرار دارند.

این گروه در جریان سال جاری، حملات بسیار خونباری را بر مواضع نیروهای امنیتی در این ولایت انجام داده که در آن صدها سرباز ارتش و پولیس کشته شده اند. در ماه‌های اخیر، بیشتر حملات طالبان بر سربازان امنیتی، در شاهراه‌های این ولایت انجام شده است.

گذشته از این، ولایت کندز تنها ولایتی است که در دوره حکومت وحدت ملی، دوبار به گونه کامل مرکز این ولایت به دست طالبان سقوط کرده است.

هم رسانی