نیروهای امنیت ملی ده‌ هزار کیلو گرام مواد مخدر را در ولایت نیمروز کشف کردند

۲۳ حوت ۱۳۹۷ هشدار

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که در جریان عملیات نیروهای امنیت ملی در ولایت نیمروز، ده هزار کیلو گرام مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

این ریاست امروز پنج‌شنبه(۲۳حوت) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای قطعات خاص امنیت ملی  عملیات ویژه‌ای را در ولسوالی‌های دلارام و خاشرود ولایت نیمروز بالای پاسگاه، زندان و فابریکه مواد مخدر ملاسلام مشهور به حاجی صابر و مولوی هاشم مشهور به حنظله دو تن از فرماندهان محلی طالبان راه اندازی کرده اند.

بر بنیاد این خبرنامه‌:”در نتیجه این عملیات یکتن تروریست کشته، ده هزار کیلو مواد مخدر، یک قبضه هاوان چریکی، یک میل ماشیندار پیکا، چهار میل کلاشینکوف، یک میل سلاح درازنوف، یک میل سلاح ۳۰۳ بر، ۲۵۰۰ لیتر تیزاب مواد مخدر، ۲۵۰۰ کیلوگرام مایع مواد مخدر و مقدار زیادی مهمات و وسایل که از آن در ساخت و پروسس مواد مخدر استفاده می نمودند، بدست نیروهای امنیت ملی افتاده و فابریکه مواد مخدر را کاملاً از بین برده شده است.”

ولایت نیمروز در غرب افغانستان از ولایت‌های نسبتا ناامن است. طالبان در شماری از ولسوالی‌های این ولایت حضور گسترده دارند. این ولایت مسیر اصلی ترانزیت تریاک نیز هست و به همین دلیل در کنار طالبان، گروه های مسلح مافیایی نیز هر ازگاهی با نیروهای امنیتی افغانستان درگیر می‌شوند و یا به پاسگاه‌های آنها حمله می‌کنند.

هم رسانی